kizilay_banner_728X090

Ayaş Belediye Konağı İlk Misafirlerini Ağırladı.

Ayaş Belediye Konağı İlk Misafirlerini Ağırladı.
Tarihi konakların ilk misafirleri Hava sporuyla uğraşan kulüpler...13.12.2014 20:10
Belediye Başkanı Bülent Taşan çalışmaları sonucunda Şeyh muhittin mahallesinde bulunan 3 adet gayrimenkulü Defterdarlık ve Milli Emlak Genel Müdürlüğünden Ayaş Belediyesi adına tescil ettirmişti.3 konağında ivedi bir şekilde iç ve dış tadilatlarını yaptıran Başkan Taşan konaklardan birisini misafirhane olarak kullanıma açtı.

Ankara Sportif Havacılık, Başkent Sportif Havacılık, Anka Havacılık, Uçuş Kulübü, Ankara Yamaç Paraşütçüler Spor Kulübü, Hacettepe Havacılık ve İrtifa Hava Sporları Kulüplerin ve dernek başkanlarıyla, üyelerinin katılımı ile gerçekleşen konaktaki toplantıya Ayaş Belediyesi Başkanı Bülent TAŞAN eşi Canan TAŞAN, Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet GEZER ve Eşi Muessere GEZER ev sahipliğini yaptı.

Dünyanın en iyi Pisti Ayaş' ta

Yamaç paraşütü sporunun Ayaş ve Ankara'da gelişimi için neler yapılabileceği, Yamaç paraşütünün Ayaş İlçesinin tanıtımına ne gibi katkılar sağlayacağını anlatan dernek başkanları yapmış oldukları konuşmada "Hem eğitim için olsun hem de uçmak için olsun dünyanın en iyi pistlerden birisi Ayaş Kumlu doruk tepesidir. Bu Ayaş için bir nimettir. Kumlu doruk tepesini iyi değerlendirip burada dünyanın konuşacağı çok güzel Hava Sporu organizasyonları yapılabilir." dediler. Ayaş'ın tanıtımı ve turizmin canlanması acısından Yamaç Paraşütü bizim için çok önem taşıyor diyen Belediye Başkanı Bülent Taşan: "Sizlerle birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Belediyemize ve şahsıma düşen görev ne ise yapmaya hazırım" dedi.

Konak önünde hatıra fotoğraf çektiren dernek başkanları uçmak için Kumlu doruk tepesine gittiler.
Etiketler: Ayaş Belediye Konağı İlk Misafirlerini Ağırladı.

Diğer AYAŞ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir