kizilay_banner_728X090

ÇOK KONUŞULANLAR

ÇOK KONUŞULANLAR
PRNet A.Ş, en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 02 - 08 Kasım 2015 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “PRNet En’leri” 5 başlık altında sıralandı.10.11.2015 19:16
TÜRKİYE SEÇİMİ KONUŞUYOR!

7 Haziran seçimlerinde hiçbir partiye tek başına iktidar olma hakkı tanımayan Türk seçmeni, olumlu sonuçlanmayan koalisyon görüşmelerinin ardından tekrar sandığa gitti. Kaybedilen zaman ve 13 yıllık istikrarın elden gideceği endişesi, 1 Kasım seçimlerinde çok önemli bir kırılmayı beraberinde getirerek Ak Parti’nin yeniden tek başına iktidar olmasını sağladı. Türkiye’nin son dönemlerdeki en önemli seçimi basında 21 bin 732 habere konu oldu.

Seçimlerin hemen ardından bir süredir rafa kaldırılan başkanlık sistemi tartışmaları yeniden gündeme geldi. Özellikle köşe yazarları tarafından hafta boyunca sıkça kaleme alınan başkanlık sistemi, 3 bin 110 haberle gündemin belirleyici konuları arasında yer aldı.

Piyasalar 2 Kasım sabahına hareketli bir başlangıçla giriş yaptı. Piyasalardaki olumlu hava gündemin en çok konuşulanları arasında 835 haberle anıldı.

Mısır ile Rusya arası sefer yapan uçağın Sina Yarımadası'na çakılmasının ardından, uçağın 'bomba' nedeniyle düştüğü iddiasına yönelik ilk resmi açıklama İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond’dan geldi. Hammond’ın iddiaları pekiştiren açıklamaları Türk basınında 320 yansıma buldu.

Türkiye ve ABD’nin havadan, muhalif Türkmenlerin karadan desteğiyle Suriye'nin Türkiye sınırına yakın bazı noktalarındaki Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) hedefleri vuruldu. Işid’e yönelik gerçekleştirilen operasyon 285 haberde yer aldı.

GÜNDEM BAŞLIĞI

HABER ADET
GENEL SEÇİM                   21732

BAŞKANLIK SİSTEMİ          3110

PİYASALARDA YÜKSELİŞ   835

DÜŞEN RUS UÇAĞI            320

IŞID OPERASYONU            285


Etiketler: ÇOK KONUŞULANLAR

Diğer BASIN MEDYA TV haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir