kizilay_banner_728X090

EN ÇOK KONUŞULANLAR

EN ÇOK KONUŞULANLAR
PRNet A.Ş, en çok konuşulan olay ve kişileri raporladı. 30 Kasım-6 Aralık 2015 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “PRNet En’leri” 5 başlık altında sıralandı.07.12.2015 21:43
AB ÜYELİK SÜRECİ YENİDEN GÜNDEMDE

Avrupa Birliği ve Türkiye ikili ilişkiler konusunda, Brüksel’deki zirveyle yeni bir başlangıç yaptı. Zirve sonrası yayınlanan bildiride, sığınmacılar krizinin yanı sıra Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinin hızlandırılmasına yönelik vurgu dikkat çekti. Geri kabul anlaşmasının uygulanması ve öngörülen şartların karşılanması durumunda Türk vatandaşlarına vizesiz Avrupa için 2016’nın hedef tarih olarak gösterilmesi 512 habere konu olarak haftanın en çok konuşulan olayı oldu.

Yılın ilk ayında Türkiye’den 704,6 milyon dolarlık meyve sebze ithalatı yapan Rusya, ekonomik tedbirleri çerçevesinde Türkiye’den meyve ve sebze alımını yasakladı. Başbakan Medvedev’in , yaptırımları ‘’ Biz Türk iş çevrelerinin yaptırımda hiçbir suçu olmadığını biliyoruz, Türkiye yönetiminin takındığı tavrın neticesi olduğunu söylüyoruz. Ancak üzülerek zarar göreceklerini kabul etmek durumundayız ‘’ sözleriyle  duyurması 312 haber ile basında yer aldı.

21’inci Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Zirvesi’nde Rus savaş uçağının düşürülmesi sonrası artan gerilimi dindireceği umulan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesinin gerçekleşmemesi 264 habere konu oldu.

Türkiye, Rusya ile olan gerilimden dolayı doğalgazda alternatif arayışlarında ilk imzayı Katar’la attı. Erdoğan’ın ziyaretinde, Türkiye ve Katar arasındaki vizeler kaldırılırken doğalgaz konusunda uzun vadeli bir mütabakata varıldı. Katar ile yapılan anlaşma 196 habere konu oldu.

DEAŞ’ın elinde bulundurduğu Musul’un 32 km kuzeyinde yer alan Başika bölgesine, tankçılar dahil 600 kişilik asker sevkiyatı 119 haber ile Turkiye ve dünya gündemine oturdu.

GÜNDEM BAŞLIĞI

HABER ADET

 

 

  AB GÖRÜŞMESİ                                                                              512

  MEYVE VE SEBZE İTHALATI                                                            312

  İKLİM ZİRVESİ                                                                                 264

  KATAR İLE DOĞALGAZ ANLAŞMASI                                               196

  KUZEY IRAK’A ASKER SEVKİYATI                                                   119                                                             


Etiketler: EN ÇOK KONUŞULANLAR

Diğer BASIN MEDYA TV haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir