kizilay_banner_728X090

EN ÇOK KONUŞULANLAR

EN ÇOK KONUŞULANLAR
PRNet A.Ş, en çok konuşulan olay ve kişileri raporladı. 21-27 Aralık 2015 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “PRNet En’leri” 5 başlık altında sıralandı.29.12.2015 21:24
EMEKLİYE ZAM MÜJDESİ!

Emekli vatandaşların dört gözle beklediği yasadan üç zam haberi geldi. Emekliye toplamda yıllık 1200 TL maaş zammı ve vatandaşı ilgilendiren çok sayıda düzenleme daha hayata geçiyor. Enflasyon artış farkı zammının yanında, Ocak’tan itibaren bütün emeklilerin maaşına 100 TL eklenecek ve Sosyal güvenlik destek primi kaldırılacak. Emeklilere yönelik zam haberi 533 haberin konusu olarak haftanın en çok konuşulanı oldu.

Şırnak, Bitlis ve Diyarbakır’daki çatışmalarda şehit düşen beş askerimiz son yolculuklarını uğurlandı. Bitlis’te el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Eren Kılıç’ın Ankara’daki cenaze törenine askeri yetkililer, devlet protokolü ve muhalefet liderleri katıldı. Bu acı haber yazılı basında 258 defa konuşuldu.

İstanbul’un Mega Projesi ‘’3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’’ için start verildi. Çift yönlü karayolu ve İncirli’den Söğütlüçeşme’ye 40 dakikada ulaşım sağlayacak hızlı metro yapımı için imzalar atıldı. İstanbul, metro hatları ve karayolu akslarını birleştiren, dünyanın ilk üç katlı tüneline sahip olacak. 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli 102 haberde yer aldı.

Katarlı QNB, National Bank of Greece(NBG)’in Finansbank’taki paylarını 2 milyar 750 bin Euro’ya satın aldı. Finansbank’ın KAP’a yaptığı açıklamada NBG ile QNB’nin Finansbank’ta sahip olduğu yüzde 99.81 oranındaki hisselerin 2 milyar 750 bin Euro bedelle QNB’ye satıldığını duyurdu. Finansbank’ın satışı 88 habere yansıdı.

İspanya’daki genel seçimler yeni bir siyasi sürecin kapılarını araladı. Diktatör Franco’dan beri devam eden ikili parti dönemi sona erdi. Avrupa’da değişim rüzgarları estiren sol görüşlü Podemos(Yapabiliriz) oyların %21,7’sini alarak büyük bir zafer elde etti. İspanya’daki değişim 87 habere konu oldu.

 

GÜNDEM BAŞLIĞI

HABER ADET

 

  EMEKLİYE ZAM                                                           533

 ŞEHİTLERE VEDA                                                       258

 BÜYÜK İSTANBUL TÜNELİ                                           102

 FİNANSBANK SATILDI                                                   88

 İSPANYA’DA YENİ DÖNEM                                            87


Etiketler: EN ÇOK KONUŞULANLAR

Diğer BASIN MEDYA TV haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir