kizilay_banner_728X090

EN ÇOK KONUŞULANLAR

EN ÇOK KONUŞULANLAR
PRNet A.Ş, en çok konuşulan olay ve kişileri raporladı. 28 Aralık 2015 -3 Ocak 2016 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “PRNet En’leri” 5 başlık altında sıralandı.05.01.2016 23:30
ASGARİ ÜCRET 1300 TL OLDU !

‘'Asgari Ücret Tespit Komisyonu'’  toplantısıyla birlikte resmiyet kazanarak yeni yılda 1300 TL’ye yükselecek olan asgari ücret 274 TL ek maliyet getirecek. Artışın yarattığı maliyetin yüzde 40'ını devlet karşılayarak, işçi başına aylık 110 TL'lik destek verecek.. Vergi ve SGK priminde indirimle işverene destek sağlanacak. Asgari ücretteki artış 503 habere konu olarak gündemin başında yer alıyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘’Yeni Anayasa’’ görüşmesinden, mecliste bütün partilerin katılımıyla uzlaşma komisyonu oluşturulması görüşü çıktı. Davutoğlu’nun ‘’Başkanlık’’, Kılıçdaroğlu’nun ‘’Onarılmış Parlamenter Sistem’’ önerdiği görüşmede devlet yönetim sistemi üzerinde uzlaşma sağlanamadı. Yeni anayasa görüşmeleri 286 haberle konuşuldu.

Dünya Basını, göreve gelmesinin 6. Gününde işine son verilen Yılmaz Vural’ı konuşuyor. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav, yarım devre içinde dört teknik adamla çalışarak bu konuda bir rekora imza atmış oldu. Yılmaz Vural 256 haberle basında yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın mevcut konjonktürde açıklamalarının Anayasal suç olduğunu belirterek, "Dokunulmazlıklarının kaldırılması suretiyle başlayacak süreç, terörle mücadele açısından ülkemizdeki havayı da olumlu yönde etkileyecektir" dedi. Cumhurbaşkanı’nın Suudi Arabistan dönüşü yaptığı açıklama 88 haberin konusu oldu.

Beşiktaş’ın ünlü taraftar grubu Çarşı’nın liderlerinin de aralarında bulunduğu 35 kişi, Gezi Eylemleri sırasında ‘’hükumeti yıkmaya teşebbüs’’ suçundan beraat etti. Mahkeme örgüt kurma ve yönetme, örgüte üye olma ve darbeye teşebbüs suçlarından tüm sanıklara beraat kararı verdi .Çarşı’nın berati 67 haberle yansıma buldu.

  GÜNDEM BAŞLIĞI

HABER ADET

  


ASGARİ ÜCRET                                                           503

YENİ ANAYASA GÖRÜŞMELERİ                                  286

YILMAZ VURAL                                                           256

DOKUNULMAZLIKLARI KALKSIN                                   88

ÇARŞI’YA BERAAT                                                       67

Diğer BASIN MEDYA TV haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir