kizilay_banner_728X090

MEDYA YENİ ANAYASAYA KİLİTLENDİ!

MEDYA YENİ ANAYASAYA KİLİTLENDİ!
CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşen Davutoğlu bu hafta da Devlet Bahçeli’yle bir araya geldi. Her iki görüşmeden ‘’Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na’’ destek kararı çıktı.06.01.2016 23:42
Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni anayasa görüşmelerini yoğun bir şekilde sürdürüyor. Geçen hafta CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşen Davutoğlu bu hafta da Devlet Bahçeli’yle bir araya geldi. Her iki görüşmeden ‘’Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na’’ destek kararı çıktı.

Yeni Anayasa Hakkında 5 Önemli Başlık

Medya takip sektörünün öncüsü Ajans Press, görüşmelerin medyadaki yansımalarını inceledi. Ajans Press ’in araştırmasına göre hafta boyunca en dikkat çekici gündem maddesi bu görüşmeler oldu. Yazılı basına yansıyan görüşme haberleri incelendiğinde, öne çıkan 5 konu dikkat çekti.

Başkanlık Sistemi Basının Gündemindeydi!

Bunlardan hakkında en çok haber yapılan konu, 645 haberle Başkanlık Sistemi oldu. Dış politikaya dair görüşme notları 420 habere konu olurken, TBMM iç tüzük değişiklik teklifi 271 haberle  görüşmenin en dikkat çeken başlıklarından biri oldu. Yeni yıl bütçesi (218 haber) ve terörle mücadele (250 haber) de basının en fazla üzerinde durduğu diğer görüşme notları arasındaydı.


Etiketler: MEDYA YENİ ANAYASAYA KİLİTLENDİ!

Diğer BASIN MEDYA TV haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir