kizilay_banner_728X090

TBMM TV 21 YAŞINDA

TBMM TV 21 YAŞINDA
10 Aralık 1994'te yayın hayatına başlayan, TBMM faaliyetlerini kamuoyuna duyuran Türkiye Büyük Millet Meclisi Televizyonu 21 yıldır yayınlarını tarafsız olarak sürdürmektedir.10.12.2015 22:38
TBMM TV, Meclis Genel Kurulu'nda yapılan görüşmeleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi komisyonlarının çalışmalarını, siyasi parti gruplarının yapmış olduğu toplantıları halkımıza duyurarak önemli bir görev yerine getirmektedir.

Bu yayınların dışında; TBMM Başkanlığın faaliyetleri, Siyasi Partilerin Grup Yöneticilerinin ve Milletvekillerinin basın toplantıları ve TBMM İdari Teşkilatın faaliyetleri haber olarak yayınlanmaktadır.

Kamu yararına tarafsız bir yayın politikası izleyen TBMM TV, tüm yerel ve ulusal TV kanallarına da, yasama haberleri konusunda kaynaklık etmektedir. Arşivinde bulunan görüntülerle kullanıcı taleplerini karşılamaktadır.

Önemli bir haber ve bilgi kaynağı olan TBMM Televizyonu Meclis'teki çalışmaları hem Türkiye'ye hem de dünyaya duyurmaktadır.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TBMM TV'ye verdiği röportajda 26. Dönem, yeni anayasa gibi konularda değerlendirmelerde bulundu, TBMM TV'nin 21. Yıldönümünü kutladı.

Kahraman: ''10 Aralık 1994'te yayın hayatına başlayan, TBMM faaliyetlerini kamuoyuna duyuran Türkiye Büyük Millet Meclisi Televizyonu 21 yıldır yayınlarını tarafsız olarak sürdürmektedir.

TBMM TV’nin 21. Kuruluş yıldönümü ile ilgili olarak TBMM Başkanı İsmail Kahraman; "21. Yılımız hayırlı olsun, nice 21 yıllar nasip olsun. Devletimiz ebed müddet, televizyonumuz da öyle olsun. Hayırlı yayınlar olsun, kuranlardan Allah razı olsun. Hizmet edenlere, yine aynı şekilde teşekkür borçluyuz tabii, sizler de iyi hizmetler vereceksiniz. Türkiye Büyük Millet Meclisi görüşmelerinin nakli, topluma yansıması, bir şeffaflığın da sağlanmasıdır. Demokrasi bir şeffaflık rejimidir. Kapalı rejim değildir. Açık rejim olmak lazımdır. Demokrasi, hürriyeti getiren bir rejimdir, yaşaması lazım, yaşatmamız lazım. Bu noktada televizyonumuzun da bu esaslar üzerinden yürümesi, adil, olduğu gibi aktaran ve bugüne kadar yaptığı gibi tarafsız bir yayınla çalışmaları duyurması demokrasiye büyük fayda sağlamaktadır." dedi.
Etiketler: TBMM TV 21 YAŞINDA

Diğer BASIN MEDYA TV haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir