kizilay_banner_728X090

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN SON BULUŞMA YEMEĞİ

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN SON BULUŞMA YEMEĞİ
Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp veda yemeği düzenleyerek belediye meclis üyelerine teşekkür etti. Yemek sonrası görevleri sona eren ve listelerde yer alamayan tüm meclis üyeleri için plaket töreni yapıldı.13.03.2014 20:37

Beypazarı belediye meclisi, belediye başkanı Cengiz Özalp'in davetiyle basın mensuplarının da katılımıyla Tarihi Taş Mektepte düzenlenen veda yemeğiyle son kez buluştu.

Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz ÖZALP Tarihi Taş mektep Konağında,  Kaymakam Mustafa KAYA, Başsavcı Veli KARABACAK, Asliye Ceza Hakimi; Mehmet ÜN, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan SEZEN, Vergi Daire Müdürü Halil İbrahim ÖZKAN, Tapu Sicil Müdürü Alparslan EROĞLU, İlçe Tarım, Gıda, Hayvancılık Müdürü Beytullah ERTAN, Ak Partili ve MHP’li meclis üyeleri’nden Emin BİLGİN (MHP), Veysel AYIK (MHP),  Ahmet TAŞKIRAN (MHP), Hüseyin DOĞAN (MHP), Emin ÜNLÜ (AKP), Ahmet YÜNSEL (MHP), Doğan YILMAZ (AKP), Zekeriya HANCIOĞLU (AKP), Vildan ÇALIŞKAN (AKP), Ali ÇELİK (MHP), M.Fikri KANIVAR (BAĞIMSIZ), Mesut ERTÜRK (AKP), ve Beypazarı’nda görev yapan tüm Basın mensupları ile bir araya geldiler.

Meclis üyelerinden Kemal KARA (MHP), Erdal DİRİL (AKP), Leyla Yüksel ÇELİK (MHP) işleri nedeniyle buluşmaya katılamadılar. Neşeli bir ortamda geçen yemekte,  zaman zaman duygusal anlar da yaşandı. meclis üyelerinin farklı partilerden olmalarına rağmen samimi tavırlar sergiledikleri ve yeni dönemde de ötekileştirmeden bu tavrın gösterilmesinin altı çizildi.

Geçtiğimiz günlerde son meclis toplantısını gerçekleştiren ve yeni dönemde aday olamayan Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp ile Ak Parti ve MHP’li meclis üyeleri Taş mektepte bir araya gelerek yemek yedi.  Başkan Özalp 5 yıl birlikte çalıştığı meclis üyelerine plaket verdi.

Beypazarı Taş Mektep’te yemek sonrası yapılan plaket töreninde MHP’den Ak Partiye geçen ve başarılı hizmetler yapan 2014 seçimlerinde sağlık sorunları nedeniyle aday olmayan ve görevini n son günlerini yaşayan Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’in plaketini, Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya takdim etti.

Kaymakam Mustafa Kaya konuşmasında; Değerli belediye meclis üyeleri 2009-2014 yılı içersinde görev yapan değerli arkadaşlarımız, Ben bu ekiple 3-4 senedir beraber Beypazarı’nda görev ifa ediyorum. Bu süreç içinde Belediye Başkanı Cengiz Özalp beyi tanıma şansına sahip olduk. Gerçekten de örenk kişiliği, çalışkanlığı, dürüstlüğü her zaman aklımızda kalacak hususlardan bir tanesi olacak. Kendisiyle görev yapmak bizim için büyük bir onurdur aynı zamanda büyük bir keyifti. Kendisiyle çalışmaktan büyük memnuniyet duydum. Kendisinden bir çok şeyi de öğrendiğimi düşünüyorum. Kendisine Beypazarı’na yapmış olduğu hizmetlerden dolayı bende teşekkür ediyorum. Bu gün burada tüm belediye meclis üyelerimizle birlikte son bir değerlendirme yapıldı ve plaket takdim edilecek. Biz kendisiyle çalışmaktan memnuniyet duyduk kendisine bundan sonraki hayatında da mutluluklar diliyorum. Özellikle sağlık diliyorum. Sağlık problemleri var bunu aşmasını mutlu huzurlu sağlıklı bir ömür geçirmesini  temenni ediyorum.’ Dedi ve başkan özalp’e plaketini Kaymakam Mustafa Kaya takdim etti.

Belediye başkanı M. Cengiz Özalp konuşmasında; ‘’ sayın kaymakamım, sayın başsavcım, garnizon komutanım, değerli daire müdürlerim, çok değerli meclis üyesi arkadaşlarım, değerli basın. Beş yıl boyunca Beypazarı’mıza birlikte hizmet vermenin anılarıyla bu akşamki yemekte birlikte olduk. Hepimizin amacı Beypazarı’mızı daha iyi tanıtabilmek, Beypazarı’mıza daha iyi hizmet edebilmekti. Bu konuda başta sayın Kaymakamımız başta olmak üzere, daire müdürlerimiz ve siz değerli meclis üyelerimi şükranla selamlarım. Sizlere de bundan sonraki hayatta sevgi saygı ve başarılar dilerim’ dedi.

Meclis üyeleri adına MHP’li meclis üyesi Veysel Ayık konuşmasında; ‘’Meclis üyesi olmadan önce büyüklerimden birine bana bir öğüt ver dedim. O da bana dedi ki allah’ın katına çıktığın zaman yüce mevlam kulum sana bir tane yetki verdim. Kapına gelen kulumun neye sıkıntısını gidermedin diye sorarsa bunun hesabını ver dedi. O düstüla biz yola çıktık yaptıklarımız oldu, yapamadıklarımız oldu, tüm meclis üyesi arkadaşlarımızla gösterdikleri özverilerden dolayı hepsine teşekkür ederim. Başta Kaymakamımız sayın belediye başkanımız hepinize çok teşekkür ederiz.  Vakit doldu şimdi yeni arkadaşlara yeni bayrağı devrettik. Yeni arkadaşlara da başarılar dilerim’’ dedi. 

VEFAT EDEN MECLİS ÜYESİNİN PLAKETİ OĞLUNA VERİLDİ

Tüm meclis üyelerine sırasıyla plaketlerini takdim eden Özalp plaket takdim ederken 2013 yılı içinde genç yaşda kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Mustafa Taşkoran’da unutulmadı. Vefat eden Meclis üyesinin adına hazırlanan plaketi oğlu Mahmut Yamen Taşkopar’a verlirken duygulu anlar yaşandı. Belediye Başkanı  Özalp Burda rahmetli Mustafa  kardeşimizi anmadan geçemeyiz. Tekrar birlikte olduğumuz günleri , iyi ve kötü günlerde birlikte olduk. İstemezdik ama kısmet bu kadarmış. İnşaallah sen büyüdüğün zaman Mustafa’nın kaldığı yerden aynı başarıları devam ettireceksin. Tüm temennimiz odur. Bu anıyıda güzel bir şekilde saklamanı isteriz’’ dedi.

Vefat eden meclis üyesi Mustafa Taşkoparan’ın oğlu Mahmut Yamen Taşkoparan plaketi başkan Özalp’in elinden alırken söz verdi.

Daha sonra tüm meclis üyeleri toplu olarak fotoğraf çekilerek son belediye meclis üyeliklerine bu fotoğrafla elveda dediler.


Etiketler: BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN SON BULUŞMA YEMEĞİ

Diğer BEYPAZARI haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir