kizilay_banner_728X090

Beypazarı’nda 600 yıllık tarihi çarşının restorasyonuna devam ediliyor.

Beypazarı’nda 600 yıllık tarihi çarşının restorasyonuna devam ediliyor.
Geçtiğimiz yıllarda % 95’inin restorasyonu tamamlanan tarihi çarşının Kuyumcular Sokak ve Kalaycılar sokaklarındaki restorasyonlarına başlandı. Beypazarı belediyesi tarafından yaptırılan restorasyon çalışmaları sürüyor.06.03.2017 17:19
Tarihi çarşının caddelerinde restorasyonlar tamamlanırken şimdide çarşının muhtelif sokaklarında restorasyonu eksik kalan bölümler yapılıyor.

Beypazarı Belediye Başkanı  Tuncer Kaplan, 600 yıllık tarihi geçmişi olan Beypazarı Tarihi çarşının tamamını restore etmek için çalışmalar yürütüldü. Geçmiş dönemlerde şimdiye kadar tarihi çarşının % 95 lik bölümünün restorasyonu tamamlanmıştı. Yeni başlanan çalışmaların tamamlanması ile tarihi çarşının hemen hemen tamamının restorasyonu tamamlanmış olacak. Neredeyse çarşının tamamının restorasyonunu bitirdik sayılır. % 10’luk tamamlanacak bölüm e başladık. Bunlarda ara sokaklar. Buraları da restore etmek için çalışmalarımız sürüyor, restore çalışmalarının tamamlanmasıyla sokakların güzelliğine güzellik katılacak dedi.


Etiketler: Beypazarı’nda 600 yıllık tarihi çarşının restorasyonuna devam ediliyor.

Diğer BEYPAZARI haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir