kizilay_banner_728X090

Beypazarı AGD Göynük ve Kocaeline gezi düzenledi.

Beypazarı AGD Göynük ve Kocaeline gezi düzenledi.
İstanbulun Fethi etkinlikleri kapsamında Beypazarı AGD 45 kişilik bir grupla Göynük ve Kocaeline gezi düzenledi.31.05.2014 22:17

İstanbul'un Fethi yıldönümü etkinlikleri kapsamında Beypazarı AGD İstanbulun manevi mimarı Akşemseddin Hazretlerini ziyaret etmek üzere 45 kişilik bir grupla Göynük’e gezi düzenledi. Göynükteki diğer türbeleride ziyaret eden Beypazarı AGD üyeleri Göynükte kimsenin adını bile anmadığı, haberdar olmadığı kutsal emanetlerin emanetçisi olan Şevket Erdem adlı şahsı da bularak ziyaret etiler. Şevket erdem’im elinde bulunan ve kendisine ölünceye kadar emanete bırakılan kutsal emanetlerden  mühür, post ve kabe kokusu emanetleri de görme şansını yakaladılar. Sabah namazlarını her gün kabede kıldığı söylenen Debbah dede türbesini ve Akşemseddin hazretlerinin sıra arkadaşı olan Bayram-ı Melami Piri Ömer Sıkkıni Hazretleri ile Şeyh Ebu Sümbül efendi türbe lerini de ziyaret ederek duada bulundular.

Göynük gezisinden sonra İstanbul’un Fethi etkinliğinin yapılacağı Kocaeli ne hareket edildi.

Tüm Türkiye’den katılımın olduğu, AGD tarafından düzenlenen İstanbul'un Fethi yıldönümü etkinliği muhteşem gösterilere sahne oldu. Etkinliğe İslam ülkelerinden temsilcilerde katıldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Eski Saadet Partisi Genel Başkanı, Esem Genel Başkanı Recai Kutan AGD Genel Başkanı ile Saadet Partisi Genel Sekreteri Oğuzhan Asiltürk’de etkinliğe katılarak birer konuşma yaptılar.


Etiketler: Beypazarı AGD Göynük ve Kocaeline gezi düzenledi.

Diğer BEYPAZARI haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir