kizilay_banner_728X090

BEYPAZARI BAYRAMA HAZIR

BEYPAZARI BAYRAMA HAZIR
Ankara’nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı Kurban Bayramına hazır.07.09.2016 19:03
Kurban Bayramını Beypazarı’nda geçirecek ziyaretçiler için tüm turistik işletmeler çalışmalarını tamamladı, konak ve otellerin doluluk oranı ise % 80’ e ulaştı.

Kurban Bayramı nedeniyle de Bayram öncesi kurbanlık hayvanların bulunduğu Beypazarı hayvan pazarında, halkın sağlığı için kurbanlık hayvanlar kontrol edilirken ilçeye giriş ve çıkışlarda yol denetimleri de artırıldı. Şüpheli görülen kişiler de GBT uygulamasından geçiriliyor.

Beypazarı Jandarma komutanlığınca ilçe giriş ve çıkışlarında araç denetimleri sürüyor. Araç içindeki şahısların kimlik kontrollerinin yanı sıra ilçeye getirilen kurbanlık hayvanların kontrolleri ile birlikte hayvan hırsızlıklarının engellenmesi amacıyla denetimlerde sıkı güvenlik önlemleri alınıyor.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerince umuma açık mekânlarda ana yollarda, park ve bahçelerde araçlar kontrolden geçiriliyor, kişilerin üst araması yapılıyor.

Alınan tedbirlerde maksat aranan şahıs ve araçların yakalanması, suçların önlenmesi ve suçluların yakalanması, ilçede huzur ve güvenliğin sağlanması, hırsızlıkların önlenmesinin amaçlandığı belirtildi.

Beypazarı ilçe Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Beypazarı’nın Kurban Bayramına hazır olduğunu belirterek; ‘’İlçede vatandaşların huzur ve rahatı için her türlü güvenlik tedbirleri üst seviyede alındı. Polis ve Jandarmamız tarafından yol denetimleri ve ilçe içi denetimler günlük yapılmakta. Halkın sağlığı için ilçeye getirilen hayvanların hem girişlerde hem de hayvan pazarında kontrolleri yapılmakta, Kurban kesimi ve alınacak önlemler ve tedbirlerle ilgili çalışmalarımız tamamlandı. Bayram sürecinde her kes görevini biliyor’’ dedi.

Kaymakam Seyitoğlu; 12 Eylül 2016 Pazartesi günü  saat 11.00-11.30 arasında tüm kurum amirlerinin katılımıyla Beypazarı’nda bayramlaşmanın Otantik Cafe Restaurantta yapılacağını belirterek; ‘’Bayramda şehit ailelerini ziyaret ederek çeşitli hediyeler götüreceğiz, bayramda da onları yalnız bırakmayacağız ve yanlarında olacağız. Yine Bayramın birinci günü Jandarma Komutanlığı, İtfaiye amirliği, Emniyet Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı gibi kurumlara bayramlaşma ziyaretleri yapacağız, bayramda çalışmakta olan personellerin bayramlarını kutlayacağız’’ dedi.

Seyitoğlu; ‘’bu vesileyle huzurlu bir bayram geçirmek dileğiyle, tüm vatandaşların ve mesai arkadaşlarımızın bayramını kutlar sağlık, huzur ve mutluluk dolu nice bayramlara kavuşmalarını dilerim’’ dedi.


Etiketler: BEYPAZARI BAYRAMA HAZIR

Diğer BEYPAZARI haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir