kizilay_banner_728X090

BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKANININ 5+3 LÜKS MAKAM ARAÇLARI

BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKANININ 5+3 LÜKS MAKAM ARAÇLARI
Ankara’nın tarihi turistik ilçesi Beypazarı’nın Ak Partili Belediye Başkanı eski makam araçlarını kullanmadı, kendine lüks makam araçları kiraladı. Kiralık araca eski makam aracının resmi plakasını da taktı. 14.10.2014 21:48
Başkan resmi plakayı kiralık lüks araca taktırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından eski belediye Başkanı M. Cengiz Özalp’e hibe edilen makam minübüsü ve belediyeye ait Wolswagen passat marka makam aracı ile kapanan 3 belde belediyesinden gelen belde belediye başkanlarının kullandığı makam araçlarıyla toplamda 5 adet makam aracına sahip olan Beypazarı Belediyesi nin yeni başkanı Tuncer Kaplan bunlarla yetinmeyerek 3 lüks makam aracı daha kiraladı. Araçların kiralama bedelleri bilinmiyor.

Audi A6 marka kiralık aracı başkan kullanıyor. Kiralık Wolswogen Jetta marka aracın ise Kazan belediyesinden getirilip Beypazarı Belediyesine Başkan Yardımcısı yapılan Muhsin Özdemir’in emrine tahsis edildiği, Özdemir’in her gün Sincan-Beypazarı gidip geldiği, başkan yardımcısı Özdemir’in ve altına tahsis edilen kiralık aracın belediyeye aylık gider maliyetinin 13000 TL nin üzerinde olduğu öğrenildi.

Belediyeye gelir kazandırmak amacıyla dükkan ve arsa satışı yapan yeni başkan Tuncer Kaplan’ın aşırı giderleri ilçede büyük tepki topluyor.

30 mart seçimlerinde seçimi kazanan Beypazarı Belediyesinin yeni Ak Partili Belediye Başkanı Tuncer Kaplan Belediyeye gelir elde etmek için mülkiyeti belediyeye ait arsa, arazi ve işyerlerini 22 Eylül ve 29 Eylül tarihlerinde ihale ile satışa çıkarmıştı. 4 makam aracı + 1 makam minübüsü toplamda 5 makam aracı olduğu halde, Ankara’da bir araba kiralama firmasından 1 adet minübüs, 2 adet lüks otomobil kiralamasına ilçede vatandaşlar ‘’hem arsa, dükkan satıyor, hem de lüks harcama yapıyor’’ diyerek tepki gösterdiler.

KİRALIK ARACA ESKİ MAKAM ARACININ RESMİ PLAKASI TAKILDI.

Eski Belediye Başkanlarından Mansur Yavaş döneminde Belediyeye alınan Wolswagen Passat marka 06 BBB 01 plakalı makam aracının plakası sökülerek itfaiye garajında parka çekilirken, plakası kiralanan Audı A6 marka 06 BB 322 plakalı kiralık araca takıldı. Plaka sorgulamasında kiralık araca takılan 06 BBB 01 plakanın eski makam aracı Wolswagen Passat markalı araca ait olduğu görüldü. Resmi plaka takılan kiralık araç yaklaşık 6 aydır trafikte seyir halinde dolaşıyor. Kiralık araca eski makam aracının plakasının gayri resmi olarak takılması ise ilçede tepkiyle karşılandı.

BELEDİYEYE AİT MAKAM ARAÇLARI (5 ADET)

1-Eski Belediye Başkanlarının kullandığı 06 BBB 01 plakalı Wolswogen Passat marka makam aracı

2-Ankara Büyükşehirden gönderilen 06 BK 6334 plakalı Wolsvogen Transport makam minibüsü

30 Mart seçimleri ile Beypazarı Belediyesine teslim edilen kapanan beldelerdeki belde belediye başkanlarının kullandığı makam araçları,

3-Kapanan Kırbaşı Belde Belediyesine ait 06 BES 06 plakalı Renault Megan makam aracı

4-Kapanan Uruş Belde Belediyesine ait 06 BGB 77 plakalı Ford marka makam aracı

5-Kapanan Karaşar Belde Belediyesine ait 06 BFK 75 plakalı Renault Megan marka makam aracı

KİRALANAN MAKAM ARAÇLARI (3 adet)

1-Audi A6 marka 06 BB 322 Plakalı araç

2-Wolswogen Jetta marka 06 FG 5158 plakalı araç

3-Wip Minübüs Mercedes 06 BB 1452 plakalı araç


Etiketler: BEYPAZARI BELEDİYE BAŞKANININ 5+3 LÜKS MAKAM ARAÇLARI

Diğer BEYPAZARI haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir