kizilay_banner_728X090

BEYPAZARI CADDESİ BOZ YAP

BEYPAZARI CADDESİ BOZ YAP
Ankara’nın tarihi turistik ilçesi Beypazarı’nın şehir merkezi girişindeki İrfan Gümüşel Caddesindeki yol da yeniden düzenleme çalışmaları başlatıldı.05.05.2015 22:19

Beypazarı Belediye Başkanlığı tarafından basına servis edilen ‘’Doğalgaz'da İlk Kazma Vuruldu’’ , ‘’Doğalgazda İlk şehir içi çalışma başlatıldı’’ haberine ilçede tepkiler çoğaldı.

VATANDAŞLARDAN TEPKİ

MHP’den Ak Partiye geçen Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp tarafından 4 yıl önce sil baştan yaptırılan ve şehir mobilyaları ile döşenen İrfan Gümüşel Caddesinin yeniden sökülmesine ve yeniden düzenlenmesine halk tepki verdi.

Turistik ilçe olduğu için Turizm sezonunun başladığı ayda yapılmasından şikayet eden esnaflar Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’a tepkilerini dile getirdiler. Caddede siyasi çalışma yapan Saadet Partisi milletvekili adaylarından Mustafa Destici ve İlyas Tongüç vatandaşlara yolun durumunu ‘’göstererek ilçenize sahip çıkın. Görüyorsunuz şu durumu’’ diyerek ‘’Bu yol 3 yıl önce yapılmış. Boz yap için bu kadar para nerden geliyor. Üstelik ilçede Turizm sezonu yeni başlamış. Yapılacaksa, neden sezon öncesi bu yola başlanmadı. 2 ay önce başlansaydı vatandaşın ekmeğiyle oynanmazdı. Gelen turistlerde oldukça şikayetçi. Bizlerde yolun bu durumundan oldukça rahatsız olduk. İlçe Merkezine, tarihi çarşıya geçiş yolu burası. Üstelik genel seçim süreci başladı. Seçime 1 ay kala bu çalışma Miting alanında yapılır mı? Cadde ve meydan miting alanı. Yapılacaksa seçimden sonra Ramazan ayı içine de bırakılabilirdi bu çalışma. Doğal Gaz gelecek diyorlar. Yollara doğalgaz borusu döşüyorlar. Doğalgaz için daha Polatlı Sarıobadan gelecek hat için kazma vurulmadı. Başkan Doğalgaz için tarih versin. Seçim öncesi vatandaşı mı kandırıyorlar’’ dediler.

Belediye Başkanlığından Doğalgaz için ilk kazma vuruldu açıklaması yapıldı.

İrfan Gümüşel caddesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer KAPLAN doğalgaz konusunda çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, İrfan Gümüşel caddesinin asfaltlandırma çalışmaları öncesinde doğalgaz için gerekli altyapının yapılacağını ileri ki dönemde cadde de yapılan yolun tekrar bozulmaması için çalışmaların başlatıldığını ifade etti.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ‘’Doğalgaz Beypazarı’mız için vazgeçilmez bir ihtiyaç. Özellikle tarım, doğa ve turizmi ile ön planda olan ilçemizin gelişmesi ile oluşacak hava kirliliğini önelemek için daha temiz ve ekonomik bir çözüm kazanmak için bu çalışmaları önemsiyor ve yoğun bir şekilde takip ediyoruz. Önümüzdeki dönemde Beypazarı’mızın yaşam kalitesini arttırmak adına adım atmaya devam edeceğiz’’ dedi.


Etiketler: BEYPAZARI CADDESİ BOZ YAP

Diğer BEYPAZARI haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir