kizilay_banner_728X090

GAZETECİLER KAYMAKAM EKİNCİYİ ZİYARET ETTİ

GAZETECİLER KAYMAKAM EKİNCİYİ ZİYARET ETTİ
BEYPAZARI KAYMAKAMI KADIR EKİNCİYE BASIN MENSUPLARI HOŞGELDİN ZİYARETİNDE BULUNDU.09.02.2017 15:24
Antalya Gazipaşa Kaymakamı iken 30.11.2016 tarih ve 2016/861 sayılı müşterek kararname ile Beypazarı Kaymakamı olarak atanan ve Beypazarı’nda göreve başlayan Kadir Ekinmci’ye hoş geldin ziyaretleri devam ediyor.

Beypazarı’nda görev yapan yerel gazeteciler Kaymakam Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.

Kaymakam Ekinci, Beypazarı sorunlarını yakından takip etiğini belirterek ; ‘’Sorunların çoğuna vakıf oldum. Beypazarı’nın en önemli sorunlarından birinin trafik sorunu olduğunu gördüm. Bu konu otopark yapılarak çözülebilir bu yönde çalışmaların yapılması gerekiyor’’ dedi.

Kaymakam Ekinci mevcut hükümet konağının yerinin de değiştirileceğini belirterek ; ‘’Milli Egemenlik Caddesi üzerinde bulunan Hükümet Konağının bulunduğu yer Kentsel Dönüşüm içinde kaldığından yıkılması söz konusu. Bu yüzden yeni hükümet konağı için yeni yer çalışmalarını tamamladık. Hükümet Konağı için Hacıkara Mahallesinde bulunan eski Endüstri Meslek Lisesi’nin atıl olan binalarının bulunduğu yeri yeni Hükümet konağı için tesbiti yapıldı çalışmalara başladık. Hükümet konağı için burada inşaatına başlanacak. Resmi çalışmalar tamamlandı’’ dedi.

KAYMAKAM EKİNCİ KİM?

1974 yılında Yozgat Sorgun’da doğdu. İlk ve orta tahsilini Sorgunda tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu. 1998-1999 yılları arasında İzmit’te askerlik görevini ifa etti. 2000 yılında kaymakamlık mesleğine Sivas Kaymakam adayı olarak başladı. İl stajının ardından Hafik’te Kaymakam refikliği stajını tamamladı. Mülkiye teftiş stajını bitirdikten sonra Milli Güvenlik kurulunca düzenlenen Kamu Diplomasi kursunu takip etti. ODTÜ yabancı diller Yüksek okulunca düzenlenen dil kursunu tamamladıktan sonra, 1 yıl Konya Emirgazi’de, 1 yıl Çankırı Eldivan’da kaymakam vekili olarak görev yaptı. Yabancı dil eğitimini Londra’da tamamladıktan sonra 88. Dönem Kaymakamlık kursuna katıldı. 2004 yılında Sivas Koyulhisar ilçesinde göreve başladı. Daha sonra Sivas Gölova Kaymakamlığı, Sivas Vali Yardımcılığı, Samsun 19 Mayıs Kaymakamı, Antalya Gazipaşa Kaymakamı görevlerinde bulundu. Antalya Gazipaşa Kaymakamı iken Beypazarı Kaymakamı olarak tayin oldu. Evli ve 2 çocuk babası.


Etiketler: GAZETECİLER KAYMAKAM EKİNCİYİ ZİYARET ETTİ

Diğer BEYPAZARI haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir