kizilay_banner_728X090

Otobüslere Özel Halk Otobüsü iznini kim verdi?!..

Otobüslere Özel Halk Otobüsü iznini kim verdi?!..
Beypazarı Terminalinde faaliyetini sürdüren Otobüslere Beypazarı Belediyesi Özel Halk Otobüsü yetkisini kim verdi?..04.09.2014 21:54

Son bir haftadır Beypazarı Terminalindeki yazıhanede yazılı olan Beypazarı Belediyesi logosu ve Beypazarı Belediyesi Özel Halk Otobüsü yazıları dikkatimizi çekiyordu. Araştırdık.

Eski Beypazarı Belediye Başkanımız Cengiz Özalp'le de bu konuda çeşitli görüşmelerimiz olmuştu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le görüştüğünü ve kendisine ''Cengiz sakın böyle bir hata yapma, başın çok ağrır'' dediğini ve bu yüzden Cengiz Özalp'in Beypazarı Belediyesi Özel Halk Otobüsü ile ilgili meclis kararı almadığını ve otobüslere böyle bir hak vermediğini açıklamıştı.

Şimdi aradan geçen 5 sene sonunda aynı yazıları Terminaldeki yazıhanede yazılı görünce araştırmadan edemedik.

Bütünşehir Yasası kapsamında Beypazarı İlçesi de Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içine alındı. Bu yasa kapsamında Terminallerle ilgili yetkide Ankara Büyükşehir Belediyesine geçti. Yasa kapsamında Beypazarı Belediyesinin terminalle ilgili meclis veya encümen kararı alma yetkisi elinden alındı. Beypazarı Şehirler Arası Otobüs Terminali Yasa kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesinin yetkisi alanına girdi.

İlk olarak yazıhanedeki bu yazı bütünşehir yasası açısından dikkatimizi çekmişti.

İkinci olarak yasaya rağmen Belediyenin logosunun ve Beypazarı Belediyesi Özel Halk Otobüsü yazılarının yazılabilmesi için Meclis kararı olması gerekirdi. Araştırdık. Beypazarı Belediyesi Meclis kararı alınmamış. Acaba Beypazarı Belediyesi Encümen kararı var mı diye sorduk. Araştırdık. Encümen kararı da yok.

Şimdi soruyoruz. Bu yazıyı yazmaya Başkan Tuncer Kaplan mı izin verdi?.

Bu yazının yazılmasında belediyenin izni ve bilgisi yoksa bu yazıyı firma sahipleri mi yazdırdı?

Belediyenin izni yoksa bu yazı (Beypazarı Belediyesi Özel Halk Otobüsü) ve belediyenin logosu nasıl habersiz kullanılabilmektedir? Bir haftadır Belediye yetkililerinin bu yazıdan haberi mi yok?

Bu yazı ne anlama gelir bilmeyenler için açıklayalım. Ankara-Beypazarı arası hat demektir. Belediyeler bu hatları ihale ile vermektedir. Yol hattı alan araçların fiyatları yüzde 500 artmaktadır.

Şimdi soruyoruz? Bu yazı yazıldığına göre Ankara-Beypazarı arası yol hattı ihale mi edildi?

İhale edilmedi ise bu yazıdan kimler çıkar sağlamaktadır?...

EGO Beypazarı'na otobüs gönderecek mi?

Gelecek cevapları okuyucularımızla paylaşacağız.

Bu konu hakkında iyi niyetli bir araştırma için Belediye Başkanlığına uğradık. Ancak iyi niyetimiz kötü niyet olarak görülmüş olacak ki bilgi verilebilmesi için resmi dilekçe istendi. Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Gencer art niyetli davranmasaydınız bu haber başka şekilde yayınlanacaktı?

Sayın Gencer biz araştırdık size teyit ettirmek için ve bilgilenmek için gelmiştik. Bu konuda meclis kararı da yok, encümen kararı da yok. Biz zaten sana gelmeden önce öğrenmiştik. Bütünşehir yasası kapsamında da zaten karar alamazsınız. Yasaya muhalefet etmiş olursunuz. Bu haberin çıkış sebebi sizin tavrınızdır.

Bir Basın mensubu olarak eski Belediye dönemlerini ve başkan yardımcılarını özlemeye başladık. Onlarla ilgili da bazı sıkıntılarımız belki olmuştu ancak hiç bu kadar konuşmalarımız daha konuşmaya başlamadan art niyetli görülerek resmiyet diliyle karşılanmamıştık. Böyle karşılandığımız sürece Beypazarı Belediyesi hakkında daha çok haberler çıkacak demektir. Bekleyin görün daha neler var neler....

Ayaş haberlerini de yapıyoruz, Güdül haberlerini de yapıyoruz. Bir tane olumsuz haber gören var mı? Bu haberler ulusal basın da da yer aldı. Olumsuz bir haber gördünüz mü çevre ilçe haberlerinde?.. Beypazarı ile ilgili çok olumsuz haber yapacak gibiyiz. Hayırlısı.


Etiketler: Otobüslere Özel Halk Otobüsü iznini kim verdi?!..

Diğer BEYPAZARI haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir