kizilay_banner_728X090

YERLİ MALINA ZİYARETÇİ İLGİSİ

YERLİ MALINA ZİYARETÇİ İLGİSİ
Ankara’nın tarihi turistik ilçesi Beypazarı’na hafta içi ve hafta sonu ziyaretçi akını devam ediyor. İlçeye gelen ziyaretçilerin ilgi odağı ilçede yetişen yerli ürünler.15.08.2017 18:39
Beypazarı’na gelen ziyaretçilerin uğrak yeri haline gelen turizm sokağı olarak anılan Demirciler Caddesinde yerli ürünlerin satışı yapılan manav tezgahında Beypazarı ve çevresinde yetişen Domates, Fasulye, Bamya, sarımsak, havuç, erik, elma, armut, zerdali, tere, soğan, salatalık v.b. gibi yerli ürünlerin satışı yapılıyor. Günlük ve taze olarak tezgaha konulan yerli ürünler ziyaretçilerin de ilgi odağı haline gelmiş durumda.

İlçede yetişen ve tezgahlarda yerini alan ürünleri satan 23 yıldır Demirciler caddesinde manavlık yapan 67 yaşındaki Satılmış Yiğit ‘’Köylüden alınan ve bahçeden toplanan yerli ürünlerin en doğalını ve en hasını sattığını belirterek ilçeye gelen ziyaretçiler tezgaha uğrayıp alışveriş yapmadan gitmezler’’ dedi.

Tadına bakıp öyle alın diyen manav Satılmış Yiğit de çarşının fenomeni durumunda. Turistik eşyaların satıldığı çarşıda tek manav olarak hizmet veriyor. Ziyarete gelenler haricinde yerli halk da taze ve günlük ürün satmasından dolayı manav Satılmış’ı tercih ediyorlar. Tezgahında ilçede o gün hangi ürün çıkmışsa tezgahına koyan Manav Satılmış, bahçeden taze ve günlük olmasına da dikkat ediyor. Taze olmayan ürünü tezgahına koymuyor. Yoğun kalabalık olduğunda aile bireyleri Manav Satılmış’a yardım için tezgah başında yerlerini alıyorlar. Satılmış Yiğit yerli ürün fiyatlarının belirlenmesinde de tarladan alınan fiyata cüzi bir kar koyarak satış fiyatını kendisi belirliyor.


Etiketler: YERLİ MALINA ZİYARETÇİ İLGİSİ

Diğer BEYPAZARI haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir