kizilay_banner_728X090

5. Türk Patent Ödülleri Sergisinde İç Anadolu Bölgesini Beypazarı temsil etti.

5. Türk Patent Ödülleri Sergisinde İç Anadolu Bölgesini Beypazarı temsil etti.
5. Türk Patent Ödülleri Töreni Coğrafi İşaret Sergisi programında İç Anadolu Bölgesini Beypazarı temsil etti.20.04.2016 15:27
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin farklı coğrafi bölgelerinin katıldığı 5. Türk Patent Ödülleri Töreni Coğrafi İşaret Sergisinde İç Anadolu bölgesini Beypazarı temsil etti.

Ankara’da açılan sergide Beypazarı Kurusu’nun tanıtıldığı stand büyük ilgi gördü.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık'ın ev sahipliğinde, gerçekleştirilen ve ülkemizin her bölgesinden bir tescilli coğrafi işaretinin sergilenerek, illerimizin ve coğrafi işaretlerimizin tanıtımına ciddi katkı sağlayan sergiyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ziyaret etti.

Sergiye Başbakan Yardımcıları Lütfi Elvan, Yalçın Akdoğan, Bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar, protokol üyeleri, firma ve kurum temsilcileri ile çok sayıda izleyici ve ziyaretçi katıldı.

Ödül Töreni öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Mersin Cezeryesi’ ‘Malatya Kayısısı’ ‘Aydın İnciri’ ‘Siirt Fıstığı’ ‘Beypazarı Kurusu’ ‘ Giresun Tombul Fındığı’ ve ‘İzmit Pişmaniyesi’nin tanıtıldığı tescili coğrafi işaret alan 7 coğrafi bölgemizden 7 coğrafi işaretin tanıtıldığı standları tek tek inceleyerek işaretler ve tanıtılan ürünler hakkında bilgi aldı.

Beypazarı standını ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan'dan bilgiler aldı.

Beypazarı’nın coğrafi işareti ile simgelenen Beypazarı Kurusunun tanıtıldığı standı, inceleyen Cumhurbaşkanına Beypazarı’nın tescilli kurusunun ikram edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindekiler standın önünde İlçe Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU , Belediye Başkanı Tuncer KAPLAN ve Ticaret Odası Başkanı Necdet ÇALIŞKAN ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan böyle önemli bir organizasyonda İç Anadolu Bölgesini temsil etmek Beypazarı'mız için önemli bir başarı, kültürü, turizmi, tarımı ve coğrafyası ile özel bir şehir olan ilçemiz ilgi odağı olmaya devam ediyor. İlçemize gösterdikleri ilgiden dolayı başta sayın Cumhurbaşkanı'mıza değerli Bakan ve Milletvekillerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum dedi.


Etiketler: 5. Türk Patent Ödülleri Sergisinde İç Anadolu Bölgesini İlçemiz temsil etti.

Diğer BÖLGE haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir