kizilay_banner_728X090

Başakşehir satılık daire fiyatları

Başakşehir satılık daire fiyatları
Başakşehir satılık daire fiyatları ne kadar? Başakşehir’de nereden ev alınmalı? İşte Başakşehir satılık konut piyasasına dair merak edilenler…20.11.2017 15:50
İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Başakşehir, son yıllarda emlak fiyatlarının yükselişe geçtiği ilçeler arasında yer alıyor. Bunun en büyük nedeni de Başakşehir- Kayaşehir metro projesi. Özellikle İstanbul’da son birkaç yılda metro hattı geçen bölgelerde emlak fiyatlarındaki yükseliş dikkatlerden kaçmıyor.

Başakşehir-Kayaşehir metro hattı ne zaman açılacak?

Başakşehir-Kayaşehir metro hattının 2018 yılında hizmete açılması planlanıyor. Başakşehir- Kayaşehir metro durakları dört istasyondan oluşacak. Bu istasyonlar şöyle; Metrokent, Onurkent, Sağlık Ken, Kayaşehir Merkez. Metro hattının yanı sıra ilçeye tramvay projesi de gelecek. 2018 yılında Başakşehir-Kayaşehir Olimpiyat tramvay hattı tamamlandığında Başakşehir’den tramvaya binen bir yolcu 45 dakikada Olimpiyat’a varabilecek. Kayaşehir tramvay durakları ise aşağıdaki gibi olacak: Metrokent, Oyakkent, Fenertepe, 17.Bölge, 5.Bölge, Kayaşehir Merkez, Tekstil Blokları, Güvercintepe ve Olimpiyat.

Başakşehir satılık ev fiyatları ne kadar?

Gayrimenkul geliştiricilerinin ilgi odağı olan Başakşehir, 400 bine yaklaşan nüfusuyla son yıllarda yıldızı parlayan ilçeler arasında geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre; Başakşehir’de ortalama 100 metrekarelik konut için satış fiyatı ortalama 274 bin TL ile 457 bin TL arasında, kira fiyatı ise 902 TL ile 1 bin 503 TL arasında değişiyor. Kiraya verilen konutun yatırım geri dönüş süresi ise 25 yıl.

Başakşehir’in konut fiyatları en çok artan bölgesi

Zingat.com Yatırım Rehberi verilerine göre, Başakşehir’de satılık konut fiyatı artan bölgelerin başında Kayabaşı geliyor. Kayabaşı’nda satılık konut fiyatları Ekim 2017’de bir önceki aya göre yüzde 2 arttı. Kayabaşı’da satılık konut fiyatları 201 bin 272 TL ile 335 bin 454 TL arasında değişiyor. Bölgenin konut yatırım geri dönüş süresi ise 23 yıl. Başakşehir’de değerlenen bölgelerden biri de Güvercintepe… Güvercintepe’de satılık konut fiyatlarının Ekim 2017’de bir önceki aya göre yüzde 0.22 artması dikkat çekiyor. Ayrıca Güvercintepe’de hayata geçirilen kentsel dönüşüm çalışmaları da buradaki emlak fiyatlarını etkiledi.

Başakşehir konut projeleri

İstanbul Başakşehir iş merkezleri ve yeni yaşam merkezi olan siteleri ile yükselişte. Gayrimenkul geliştiricilerin son yıllarda tercih ettiği yerlerden biri olan Başakşehir satılık ev ve kiralık daireleri ile dikkat çekiyor. Bölgede son yıllarda birçok konut projesi hayata geçirildi. 


Etiketler: Başakşehir satılık daire fiyatları

Diğer BÖLGE haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir