kizilay_banner_728X090

Beypazarı Senegal Dostluk Rüzgarı

Beypazarı Senegal Dostluk Rüzgarı
Senegal'den Bakan düzeyinde Beypazarı'na yapılan ve iki gün süren ziyarette dostluk rüzgarı esti.24.04.2016 19:08
Senegal Gençlik ve Spor Bakanı Mater Ba, Beypazarı ilçesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Senegal Cumhuriyeti Spor Bakanı Matar Ba ve beraberindeki heyet Beypazarı'nda çeşitli etkinliklere katıldı, katıldıkları etkinliklerde ki samimi ve sıcak tavırlarıyla dikkat çeken heyeti, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ağırladı.

Konuk Bakan Ba, ülkesinin Fatik ilçesi belediye başkanı Mater Ba ile ilçeyi ziyaretinde Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ile yemekte bir araya gelerek bir süre görüştü.

Senegal Cumhuriyeti Fatick İli Belediyesi ve Beypazarı Belediyesi arasındaki Kardeş Belediye Protokolünün de imzalandığı ziyarette, misafir heyet Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine katıldı, Beypazarı Belediye Başkanlığınca düzenlenen Şehit Polis Mahmut Bilgin Futbol Turnuvasının kura çekimini Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve Senegal Cumhuriyeti Spor Bakanı Matar Ba gerçekleştirdi.

Ankara'da EXPO Travel fuarı'nda Beypazarı standını ziyaret eden heyet Beypazarı ürünleri ve kültürü hakkında bilgiler aldı.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan konuk bakan ve belediye başkanı ile daha önce Senegal'e gerçekleştirdiği ziyarette tanıştığını ve kendilerini Beypazarı'na davet ettiğini söyledi. Kendilerini Beypazarı'nda ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Kaplan, "Senegal Cumhuriyeti Spor Bakanı sayın Matar Ba ve heyetinin ziyaretinden çok mutlu olduk, sergiledikleri samimi sıcak tavırlar için ayrıca teşekkür ediyorum, Senegal'le geliştirmeye devam ettiğimiz kültürel ve ticari ilişkilerle ilçemize ve ülkemize katkı sağlayacağımızı düsünüyoruz, kurduğumuz kardeşlik köprüsüne katkılarından dolayı Senegal Cumhuriyeti Spor Bakanı sayın Matar Ba'ya teşekkür ediyorum. Senegal, çok bakir topraklara sahip bir ülke. Orada yer fıstığı çok yetiştiriliyor. Toprakları verimli ama tarım oldukça ilkel yapılıyor. Biz heyet halinde gittiğimiz Senegal'de birçok inceleme ve araştırmada bulunduk." dedi.

Senegalli konuk bakan Ba ise Beypazarı ile Türkiye ile işbirliği içinde olunmasından memnun olduklarını ifade ederek, "Fatik kenti güzel bir ilçedir. Bir Türk işadamı Senegal'de bisküvi fabrikası kuruyor ve halen çalışmalar sürüyor. Bu bizim için çok önemli bir yatırım. Bu vesile ile birçok kişi iş imkanına kavuşacak." dedi.
Etiketler: Beypazarı Senegal Dostluk Rüzgarı

Diğer BÖLGE haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir