kizilay_banner_728X090

İZMİR POLİSİNDEN ÖĞRENCİLERE ANKARA ZİYARETİ

İZMİR POLİSİNDEN ÖĞRENCİLERE ANKARA ZİYARETİ
İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü, Bahar dalları 2 projesiyle İzmir’in köylerinde, kırsal alanlarda eğitim gören ve şehir hayatından faydalanamamış, gezi imkanı olmayan 36 öğrenciyle Ankara’ya gezi düzenledi.19.10.2017 16:26
İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü, Bahar dalları 2 projesiyle İzmir’in köylerinde, kırsal alanlarda eğitim gören ve şehir hayatından faydalanamamış, gezi imkanı olmayan 36 öğrenciyle Ankara’ya gezi düzenledi.

Öğrencilere İzmir Çocuk Şube Müdürlüğünden 5 polis, 1 sağlıkçı, 4 öğretmen refakat etti. 

36 öğrenci Ankara ziyaretlerinde Anıtkabir, TBMM, Cumhurbaşkanlığı sarayını ziyaret ettikten sonra Ankara’nın tarihi ve turistik İlçesi Beypazarı’na gezi düzenlediler.

Beypazarı’na gelen öğrenciler öğretmenlerin refakatinde Beypazarı tarihi sokaklarını gezerek turistik sokaklardaki tezgahlardan alışveriş de yaptılar. 

Öğrencilerin başında geziye katılan İzmir Çocuk Şube Müdürlüğünde görevli  5 polis de öğrencilerle birlikte Beypazarı’nı gezdi. Yetkili polisler gezi hakkında, ‘’Çocuk ve gençlik projeleri kapsamında İzmir ili köylerinde ikamet eden ve eğitim gören çocukların sosyal yaşama katılımlarının desteklenmesi, polis hakkında olumlu algılar kazanabilmeleri ve rol-model şahıslarla tanışmalarını sağlamak amacıyla planlanan proje kapsamında değişik etkinliklerin düzenlendiği, bu gezininde bu proje kapsamında olduğunu’’ belirttiler.


Etiketler: İZMİR POLİSİNDEN ÖĞRENCİLERE ANKARA ZİYARETİ

Diğer BÖLGE haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir