kizilay_banner_728X090

MEMUR-SEN ANKARA İL BAŞKANI MUSTAFA KIR'DAN KAZAN İLÇESİNE SENDİKAL ZİYARET.

MEMUR-SEN ANKARA İL BAŞKANI MUSTAFA KIR'DAN  KAZAN İLÇESİNE SENDİKAL ZİYARET.
Hedef kamu görevlilerinin tamamını Memur-Sen'li yapmak olmalıdır.27.04.2016 20:21
Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır: Memur-Sen Kazan İlçe Temsilciliğine seçilen Sağlık Sen İlçe Temsilcisi Salman Yaşar Erdoğan ve beraberinde Diyanet Sen İlçe Temsilcisi Ramazan Akyol, Bem-Bir-Sen İlçe Temsilcisi Ercan Aydın, Büro Memur-Sen İlçe Temsilcisi Ayhan Kılıçkaya, Toç-Bir-Sen İlçe Temsilcisi Ayşe Efe Bayındır Memur-Sen İlçe Temsilcisi Emin Yoleri olduğu halde İbrahim Bitik İlkokulu Müdürü ve Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilcisi ve Kemal Yıldırım ziyaret edildikten sonra aynı okulda katıldığı memur-Sen Kazan İlçe Başkanlar kurulu toplantısı yapıldı. Kır: Toplantıda yaptığı konuşmada; Sendikanın hak arama ve haksızlıkla mücadele etme kurumu olduğunu Memur-Sen: doğru kimden gelirse gelsin doğrunun yanında yer alan,yanlışı kim yaparsa yapsın yanlışın karşısında duran, hak ararken haksızlık yapmayan anlayışın temsilcisidir.

Sayısal çoğunluğumuz kardeşler topluluğuna dönüştürülmelidir

Memur-Sen; sayısı bir milyona yaklaşan Türkiye'nin ve dünyanın en büyük sendikası ve sivil toplum kuruluşudur. Elbette sayısal çoğunluk önemlidir. Bu sayısal çoğunluğu birlikte hareket edebilen,haksızlıklar karşısında birlikte duruş sergileyebilen kardeşler topluluğuna dönüştürmek daha da önemlidir. Kazan İlçemizde Memur-Sen'e bağlı sendika temsilcilerimizi bu duygu içerisinde görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Biz darbelerin izlerini bu duyguyla sildik. Başörtüsü zulmünü, katsayı sorununu, Kuran öğrenmeye yaş sınırlaması getiren yasağın kaldırılmasını bu birliktelikle sağladık. Ancak bizden çözüm bekleyen çok sorunlarımız vardır.

Materyalist eğitim sistemi gençliğimizi bizden çalıyor

Özellikle yediden yetmişe herkesi doğrudan ilgilendiren Materyalist eğitim sistemi gençliğimiz ve geleceğimizi bizden çalıyor. Sorun çözen değil sorun üreten eğitim sisteminden ahlaklı ve maneviyatı yüksek gençliği amaçlayan eğitim sistemine geçilmesi için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Boşanma olayları çığ gibi artıyorsa,parçalanmış ailelerin geride bıraktıkları çocuklar sorunlar yumağı olarak topluma geri dönüyorsa, madde bağımlılığı ilkokul seviyesine kadar iniyorsa şiddet ve terör olayları her tarafı kuşatıyorsa bu olup bitenlerden eğitim sisteminin sorumsuz olduğunu söylememiz mümkün değildir.

Hedef kamu görevlilerinin tamamını Memur-Sen'li yapmak olmalıdır' dedi. daha sonra 5 Mayıs 2016 günü Sendika üye sayımlarının yeniden revize edileceği tarihtir. Bilindiği üzere Memur-Sen'e bağlı 11 sendika dada yetkiliyiz. Bu bizi rehavete sokmamalıdır. Hedef Kamu görevlilerinin tamamını Memur-Sen'li yapmak olmalıdır. 14 Mayıs 2016 Tarihine kadar çalışmalarımız hızla sürdürülmeli, yapılan üye kesintilerinin yaptırılması için gerekli tedbirler alınmalıdır. Dedi. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Serhat Oğuz Makamında ziyaret edilerek başarı dilendi. ve Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Kır tarafından Kurucu genel Başkanımız merhum Akif İnan'ın Kitap seti takdim edildi.

Gazeteci Adnan Aydoğan'a ziyaret

Medya Gücü kötü yönde kullanılıyor.

Beraberindeki heyetle Kazan MAXiMEDİA Temsilcisi Adnan Aydoğan'ı ziyaret eden Memur-Sen İl Başkanı Kır:Yasama, yürütme ve yargı gücüne son yıllarda medya ve sivil toplum gücünün de eklendiğini, ancak bazı sorumsuz görsel ve işitsel medyanın bu gücü olumsuz yönde kullandığını hatırlattı. Daha sonra;teknolojik iletişim araçlarının işlerin kolaylaştırılması açısından önemli olduğunu, kullanmasını bilmeyenler için de çok büyük bir tehlike arz ettiğini ifade eden Kır: Ahlaklı nesil yetiştirmeyi amaçlamayan eğitim sisteminin de bu tehlikeyi tetiklediğini bir an önce milli manevi ve ahlaki değerleri önceleyen eğitim sistemine geçilmesini müfredatın buna göre düzenlenmesini,öğretmenlerin bu doğrultuda yetiştirilmesini sözlerine ekledi. Aydoğan'da medya'nın da bir hizmet aracı olduğunu, Kazan'ı ilgilendiren konularda basın yoluyla hizmet vermeye çalıştıklarını olumlu yapılan işleri teşvik ettikleri gibi olumsuz işleri de engellemeye çalıştıklarını Memur-Sen'in hizmetlerini takdir ettiklerini bu ziyaretin kendilerini sevindirdiğini ifade etti.

Mustafa KIR

Memur-sen Ankara İl Başkanı


Etiketler: MEMUR-SEN ANKARA İL BAŞKANI MUSTAFA KIR'DAN KAZAN İLÇESİNE SENDİKAL ZİYARET.

Diğer BÖLGE haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir