kizilay_banner_728X090

Genç Aşçılar Şampiyonası’nda Beypazarı Meslek Lisesi 2.Oldu.

Genç Aşçılar Şampiyonası’nda Beypazarı Meslek Lisesi 2.Oldu.
1 Nisan 2016 Cuma günü Ankara Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan “İç Anadolu Bölgesi Genç Aşçılar Şampiyonası” yemek yarışmasında Beypazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2. oldu.04.04.2016 19:49
1 Nisan 2016 Cuma günü Ankara Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan “İç Anadolu Bölgesi Genç Aşçılar Şampiyonası” yemek yarışması büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Beypazarı'nı iki okulun temsil ettiği yarışmada Beypazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikincilik ödülü alarak Beypazarı'na büyük bir gurur yaşattı.

Yemeğin yapımından ve sunumundan sorumlu olarak yarışmaya 12.sınıf öğrencileri Serap Ünsal ve Hande Bağlarlı katıldılar.

Beypazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri öğretmeni Ayşe Aldemir Kaplan, Müdür Yardımcısı Atilla Sevimli ve Okul müdürü Huriye Civcar Ankara’da düzenlenen yarışmada Beypazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2. olmasının ardından Beypazarı Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU ’nu makamında ziyaret ettiler.

Cincar, okullarının 12. sınıf öğrencileri Serap Ünsal ve Hande Bağlarlı'nın "BeypazarıGüveci ve Perçem" yemeği ile ikinci olduğunu belirtti.

Kaymakamım Suat SEYİTOĞLU’da gerçekleşen ziyarette yaptığı açıklamada Osmanlı mutfağının ve Beypazarı’nın değeri olan güveç ve perçemi en özgün tadıyla, Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu, İç Anadolu Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu ve Ankara Aşçılar ve Pastacılar Derneği’nin önde gelen aşçılarına beğendiren öğrencilerimizi tebrik ediyor, işçilik, kompozisyon, sunum ve lezzette büyük bir başarı yakalayan öğrencilerimizin uzun süren hazırlık döneminde ve yetişmelerinde emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum dedi.
Etiketler: Genç Aşçılar Şampiyonası’nda Beypazarı Meslek Lisesi 2.Oldu.

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir