kizilay_banner_728X090

NKV Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlediği Coğrafya Maketleri Sergisi Açıldı.

NKV Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlediği Coğrafya Maketleri Sergisi Açıldı.
NKV Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlemiş olduğu Coğrafya Maketleri Sergisi 18.04.2016 tarihinde NKV Anadolu Lisesinde açıldı.18.04.2016 23:32
NKV Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlemiş olduğu Coğrafya Maketleri Sergisi 18.04.2016 tarihinde NKV Anadolu Lisesinde açıldı. Açılışı İlçe Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU, Belediye Başkanı Tuncer KAPLAN ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan IŞIK yaptı.

Sergiye Okul Müdürü Hakkı Özdemir ile coğrafya öğretmenleri Nihan Akiyan Parmaksız, Reyhan Ata ve proje sahibi öğrenciler katıldı.

Açılışa katılanlar daha sonra sergiyi gezdi.

Açılışı yapıldıktan sonra sergiyi gezen Kaymakam Suat SEYİTOĞLU, böyle güzel çalışmaların öğrenciler için çok faydalı olduğunu belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

NKV Anadolu Lisesi öğrencileri, Kaymakamın sergimize katılması öğrencilerimizi hem çok mutlu etmiş hem de bundan sonra yapacakları çalışmalar konusunda motive etmiştir diyerek katılımlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz dediler.

Çalışmalar NKV Anadolu Lisesi coğrafya öğretmenleri Reyhan Ata ve Nihan Parmaksız öncülüğünde hazırlanan sergiyle öğrencilerin soyut bilgilerini somut materyallere dönüştürmeleri düşünülmüş, böylece öğrencilerin kendi potansiyellerinin farkına varıp kendilerini geliştirmeleri amaçlanmıştır. Coğrafyanın yaşamın içinde olduğu ve yaşayarak öğrenilebileceği kavratılmaya çalışılmıştır. Öğrenciler hem maketlerin yapım aşamasında hem de sunum aşamasında etkin bir şekilde görev alarak özgüvenlerini ortaya koymuşlardır.

Etiketler: NKV Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlediği Coğrafya Maketleri Sergisi Açıldı.

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir