kizilay_banner_728X090

Beypazarı Kurtuluş Mahalle Muhtarından Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Beypazarı Kurtuluş Mahalle Muhtarından Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
Beypazarı ilçesi Kurtuluş Mahallesi’nin 23 yıldır muhtarlığını yapan Musa Uysal, mahallesi sınırları içinde yaşayan, 3 okulda okuyan toplam 1344 öğrenciye eğitime destek amacıyla okullarına giderek öğretmenlerin nezaretinde her öğrenciye tek tek kırtasiye malzemeleri dağıtıyor.12.10.2016 15:34
Mahallesinin 16 bin 700 nüfusu ve 4 bin de seçmeni bulunduğunu belirten Muhtar Musa Uysal, mahallesi sınırlarında eğitim ve ğretim gören okul öğrencilerinin tamamına Beypazarı, Ankara ve çevresinde oturan yakınlarından, sponsorlardan temin ettiği okul malzemelerinin (kırtasiye) öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacıyla dağıtımını yapıyor.

Beypazarı ilçesi, Kurtuluş mahallesinin gören gözü, duyan kulağı olan mahalle muhtarı Musa Uysal, muhtar olarak mahallesinin sorunları ile yakından ilgilenerek bunları çözmek için çalışılıyor. Her fırsatta yetkililer ile görüşüp ilgili birimlere ulaşarak mahallesinin eksiklerini anlatıyor ve onlardan bu sorunların çözümü için yardım isteyerek görevini liyakatiyle yapmaya çalışıyor.

Her yıl kendi gayret ve çabaları ile temin ettiği farklı yardımlarla mahalle sakinlerinin yanında olduğunu ortaya koyan Kurtuluş Mahallesi muhtarı Musa Uysal bu sene de okula giden öğrencilere kırtasiye yardımında bulunarak eğitime de katkıda bulunmaya çalışıyor. Öğrencilerin ihtiyacı olan kırtasiye malzemelerini bulmak için harekete geçen Uysal, kısa sürede çocukların bu ihtiyaçlarını yardımsever insanların destekleri ile temin ederek kitap ve kırtasiyeden oluşan yardım paketlerini okullarda çocuklara teslim etmeye başladı.

Beypazarı Kurtuluş Mahallesi sınırlarında yer alan Namık Kemal İlkokulunda 480 öğrenci, Kemal Milaslı İlkokulunda 284 öğrenci, Gazipaşa İlkokulunda 580 öğrenci, toplamda 1344 öğrenciye (60-72 yaprak Kareli metod defteri, 60-72 yaprak Çizgili Lise Defteri, Kırmızı kalem, kurşun kalem, pirit, açacak, silgi, suluboya, pastel boya) malzemelerden oluşan kırtasiye setinden her öğrenciye bir takım veren muhtar, çantası olmayan veya çantası eskimiş öğrencilerede çanta hediye ediyor.

Mahalle sınırlarında bulunan Gazipaşa ilkokulu, Namık Kemal İlkokulu ve Kemal Milaslı İlkokulu öğrencilerine kırtasiye desteği yapan Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Musa Uysal, “Kemal Milaslı İlkokulu Müdürü Kasım Şencan, Namık Kemal İlkokulu müdürü Ümit Femir, Gazipaşa İlkokulu müdürü Mehmet Arslan ile görüşerek okulda okuyan öğrenci sayılarını sınıf sınıf aldık. Bu mevcuta göre kırtasiye malzemelerini temin ettik ve etmeye çalışıyoruz. Şu an Kemal Milaslı İlkokulu öğrencilerinin tamamına kırtasiye setinden oluşan malzemeleri dağıttık. Bu gün de Gazipaşa İlkokulu Öğlenci öğrencilerinin tamamına sınıf sınıf öğretmenlerinin nezaretinde dağıtımı yaptık. Önümüzdeki günlerde Gazipaşa İlkokulu sabahçı öğrencileri ile Namık Kemal İlkokulu öğrencilerine kırtasiye dağıtımlarımız devam edecek” dedi.

Muhtar Musa Uysal, mahalle muhtarı olarak mahalle sakinlerini iyi tanımak durumundayız diyerek, "Mahallemde ikamet eden fakir aile çocuklarından çok sayıda öğrenciye, sponsor desteği ile kırtasiye ayakkabı, giyim yardımları, mahalle sakinlerine ise ayakkabı, giysi gibi çeşitli yardımlarda bulunuyoruz. Her yıl bu yardımları devam ettirmeye çalışıyoruz" dedi.

Hayırsever vatandaşlara da teşekkür eden muhtar Musa Uysal, onların bize gönderdiği malzemeleri ve kırtasiyeleri mahallesi sınırlarında bulunan okullarda öğretim gören tüm öğrencilere ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.


Etiketler: Beypazarı Kurtuluş Mahalle Muhtarından Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir