kizilay_banner_728X090

Rehabilitasyon merkezinde öğrenciler civcivlerin yumurtadan çıkışına şahit oldular.

Rehabilitasyon merkezinde öğrenciler civcivlerin yumurtadan çıkışına şahit oldular.
Çocukların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yürütülen "Kanatlı Öğrenciler" projesi kapsamında öğrenciler civcivlerin yumurtadan çıkışına ve gelişim süreçlerine şahit oldu 29.04.2016 21:18
Beypazarı Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Süs Tavukları Kümes ve Bahçe Hayvanları Derneği işbirliği ile çocukların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yürütülen "Kanatlı Öğrenciler" projesi kapsamında öğrenciler civcivlerin yumurtadan çıkışına ve gelişim süreçlerine şahit oldu. Beypazarı özel rehabilitasyon merkezindeki engelli öğrencilere yönelik eğitim veren özel eğitim kurumunda, öğrenciler, "Kanatlı Öğrenciler" projesi kapsamında civcivlerin yumurtalardan çıkışlarına tanıklık etti.

Beypazar'ında engelli öğrencilere yönelik eğitim veren özel eğitim kurumunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Süs Tavukları Kümes ve Bahçe Hayvanları Derneği işbirliği ile çocukların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla yürütülen "Kanatlı Öğrenciler" projesi kapsamında Beypazarı'ndaki özel rehabilitasyon merkezindeki öğrenciler civcivlerin yumurtadan çıkışına ve gelişim süreçlerine şahit oldu

Özel rehabilitasyon merkezindeki öğrencileri, gelişimlerine katkı sağlamak için "Kanatlı Öğrenciler" projesi kapsamında öğrenciler eğitim merkezinde oluşturulan mini kuluçka makinesinde civcivlerin gelişim süreçlerini takip etti.

Ankara Süs Tavukları Kümes ve Bahçe Hayvanları Yetiştiricileri Derneği Genel Sekreteri Cengiz Yıldırım, yaptığı açıklamada, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve özel eğitim kurumu yöneticileri ile yaptıkları görüşmeler sonucunda projenin çocukların gelişimine yardımcı olabileceği düşüncesiyle projeyi hayata geçirdiklerini, eğitim merkezinde oluşturdukları mini kuluçka makinesinde civcivlerin yumurtalardan çıkışları ve gelişiminde önemli yer tutan 21 günlük sürecini öğrencilere yakından takip etme imkanı sağladıklarını belirten Yıldırım, "Öğrencilerin, civcivin yumurtadan çıkışını gördüklerinde o yüz ifadeleri ve sevinçleri gerçekten görülmeye değerdi" dedi.

Okul Müdürü Ali Pekmezcioğlu da projenin amacının, engelli öğrencilerin gelişimini hızlandırmak ve sosyal hayata adaptasyonlarını kolaylaştırmak olduğunu belirterek "Çocuklar gerçekten çok sevindiler ve oldukça da keyif aldılar. Hepsi de civciv istemeye başladılar. Çıkan civcivleri de okulu arka bahçesine yapacağımız kümeste hep birlikte besleyeceğiz." dedi.


Etiketler: Rehabilitasyon merkezinde öğrenciler civcivlerin yumurtadan çıkışına şahit oldular.

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir