kizilay_banner_728X090

Geleceğin Ressamları Ödüllerini Aldı

Geleceğin Ressamları Ödüllerini Aldı
Sınav Koleji tarafından 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Dünya Bizi Tanısın” Uluslararası Resim Yarışması’nın Ödül Töreni ve Sergi Açılışı yapıldı. 22.04.2013 13:38
“Dünya Bizi Tanısın” Diyen Geleceğin Ressamları Ödüllerini Aldı

Sınav Koleji Gösteri Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirilen ödül töreni ve sergi açılışına TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Küçük, Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, TRT Radyo Dairesi Başkanı Arif Koyuncu, bürokratlar, Sınav Koleji idareci ve öğretmenleri, yarışmaya katılan öğrenciler ile aileleri katıldı. Türkiye’den ve çeşitli ülkelerden 2 binin üzerinde resmin katıldığı yarışma, anaokulu, ilkokul ve ortaokul kategorilerinde düzenlendi. Törenin açış konuşmasını yapan Sınav Koleji İlköğretim Müdürü Nazlı Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olduğuna dikkat çekerek katılımcılara teşekkür etti.

Şahin ve Küçük’ten Sınav Kolejine Büyük Övgü

Ödül töreninde bir konuşma yapan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, geldiğinde Sınav Koleji’nin çağdaş ve modern bir okul olduğunu gördüğünü belirterek Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer’i tebrik etti. Gelecek yıl resim yarışmasını Sınav Koleji ile birlikte daha da ileriye taşımak istediklerini ifade eden İbrahim Şahin, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik etti. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Küçük ise konuşmasında özel okulların tarihinin çok eski olduğuna değinerek gün geçtikçe de hızlı bir gelişme gösterdiklerini söyledi. Sınav Koleji’nin iki yıllık bir okul olmasına rağmen bugün en iyi okullar arasında yer aldığına vurgu yapan Küçük, Sınav Koleji’ni süper diye nitelendirdi. Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer’i tebrik eden Küçük, öğrencileri de kutladı. Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer de konuşmasında 23 Nisan kapsamında böyle bir yarışmayı gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden Özer, katkılarından dolayı TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’e ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Küçük’e teşekkür etti.

Engelli Öğrenci Duygulandırdı

Konuşmaların ardından resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmaya Samsun’dan katılan ve Ortaokul kategorisinde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen engelli öğrenci Fikret Seldeniz’e ödülünü İbrahim Şahin ve Metin Özer verdi. İki ayrı hediye ile ödüllendirilen Seldeniz, Mevlana’nın “Ne Olursa Ol Yine Gel” sözünü örnek göstererek engellilerin de hayatın bir parçası olduğunu söyledi. Fikret Seldeniz’in sözleri salondakileri duygulandırırken Sınav Koleji yönetimi, öğrencinin Konya’yı görmek ve gezmek istediğini belirtmesi üzerine başarılı öğrenciyi ayrıca Konya gezisi ile ödüllendirdi. Ödül töreninin ardından katılımcılar birlikte yarışmaya gönderilen eserlerin yer aldığı resim sergisinin açılışını yaptı. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özer, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Mehmet Küçük ve diğer katılımcılar yarışmacıların eserlerini yakından inceleyerek birlikte fotoğraf çektirdi.

Diğer haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir