kizilay_banner_728X090

Güdül Belediyesine İş Kur Hizmet Noktası açıldı.

Güdül Belediyesine İş Kur Hizmet Noktası açıldı.
Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Güdül Belediyesi arasında İş Kur hizmetlerinin sunumuna ilişkin protokol imzalandı.05.09.2014 17:33

İş Kur Ankara İl Müdürü Talip Altuğ ile Güdül Belediye Başkanı Havva Yıldırım arasında yapılan protokol imza töreninde İş Kur’un Güdül’e getirilmesine öncü olan Belediye Meclis Üyesi ve Ak Parti güdül İlçe Başkanı Muzaffer Yalçın, Güdül Belediye Meclis üyesi Şenol Sazak’da hazır bulundular.

Yapılan anlaşma kapsamında Güdül’de yaşayan vatandaşlar Ankara’ya gitmeden Güdül Belediyesi bünyesinde oluşturulan bir birimde İş Kur’la ilgili işlemlerini yapabilecek. İşsiz kalanlar işsizlik maaşı almak için Güdül İş-Kur bürosuna uğrayıp müracaatlarını yapabilecekler.  İşçi ve işveren arasındaki anlaşmazlıklarda vatandaşlar İş Kur güdül bürosuna başvurabilecekler. İşden çıkartılanlar mahkemeye gtmeden İş Kur Güdül bürosuna başvurabilecekler. Güdül Belediyesi İş-Kur aracılığıyla eleman çalıştırabilecek. İş-Kur’un desteklerinden faydalanabilmek için kurslar açabilecek.

Güdül Belediyesi başkanlık makamında yapılan İş Kur hizmetlerinin sunumuna ilişkin protokol  imza törenine katılan İş Kur Ankara İl Müdürü Talip Altuğ; Güdül İş Kurumu Hizmet Noktasını bu protokolle açmış bulunuyoruz. İl müdürlüğü ya da hizmet merkezi müdürlüklerimizde İş-Kur adına ne işler yapılıyorsa şu andan itibaren güdül Belediyesinde de yapılacak. İş-Kur Hizmet Noktası oluştu. İl Müdürü ile Beleye Başkanı arasında protokol imzalandı. Belediye kendisinde çalışan bir memuru iş-Kur’a gönderiyor, orda eğitim alıyor, o arkadaşımıza biz iş-Kur’un sistemini ve nasıl kullanacağını öğretiyoruz.  İşsizler ve bu hizmet noktamız ile Türkiye’nin her yerinde işe yerleştirilebilecek. Güdül’e hayırlı olsun’’ dedi.

Güdül Belediye Başkanı Havva Yıldırım; ‘’Güdül ilçemiz için fayda sağlayacak her ne varsa yapmaya ve Güdül’ün hizmetine getirmeye çalışıyoruz. Şimdi de İş-Kur Hizmet Noktasını Güdül’e kazandırdık. Muzaffer Yalçın beyin girişimleri ile bu hizmetde Güdülümüze kazandırıldı. Güdül’ümüze hayırlı olsun‘’ dedi.


Etiketler: Güdül Belediyesine İş Kur Hizmet Noktası açıldı.

Diğer GÜDÜL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir