kizilay_banner_728X090

GÜDÜL İLÇESİNDE TERMAL SU KAYNAĞI BULUNDU.

GÜDÜL İLÇESİNDE TERMAL SU KAYNAĞI BULUNDU.
Güdül Karaçamur ve boyalı yamacı mevkiinde Güdül Belediyesi adına alınmış ruhsatlı sahada günde sn/100 litre su kapasitesinde 37 derece sıcak su kaynağı bulundu. Sahada jeofizik çalışmaları yapıldı. Sondaj çalışmaları devam ediyor. 11.09.2014 20:35

Güdül Belediye Başkanı Havva Yıldırım; ‘’ Güdül’ün içinde bulunan sıcak su kaynağı Güdül’e yeni bir çıkış sağlayacak.  Bulunan Sıcak su kaynaklarımızı seracılık ve Güdül ilçe merkezindeki evlerin ısıtılmasında kullanacağız. 4 ncü dönem Belediye Meclis üyesi Adnan Şahin’in 15 yıllık rüyası olan 15 yıllık bir projemizi hayata geçireceğiz.  Güdül çevresinde bulunan Termal tesisler ile birlikte Türkiye’de Termal Turizmin merkezi olma hedefinde olan  Ankara’nın Termal Turizminde merkezi Güdül ilçesi olacak. Çağa mahallemizin sınırları içinde 8 termal tesisin inşaat faaliyetleri devam ediyor. Eski çağa belediye başkanımız şimdi Büyükşehir belediye meclis üyemiz Muzaffer Yalçın bey Termal Turizm konusunda belediye başkanlığı döneminde güzel çalışmalar yapmış. Bu çalışmalar Güdül’e miras kaldı. Çağa mahallemizde bir termal tesis kısmen faaliyetine başladı. Tüm bu yatırımlar tamamlandığında Güdül popüler bir ilçe haline gelecek. Güdül ilçesi hem kültür turizminde, hem de termal turizmde, hem de kongre toplantılarında, Turizmde öne çıkmış çevre ilçelerimizle rekabet edecek durumda olacak’’ dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Jeotermal Komisyonu Başkanı Muzaffer Yalçın; ‘’Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Jeotermal Daire Başkanlığı kuruldu. Altında 2 şube müdürlüğü oluşturuldu. Büyükşehir Belediyesi olarak MTA’nın yaptığı sondaj ve jeotermal su kaynaklarının araştırmalarına talibiz. Ankara’yı sağlık ve jeotermal turizmin başkenti yapacağız. Güdül’de 5 jeotermal tesis, Beypazarı’nda 2 jeotermal tesis, Ayaş’da 2 jeotermal tesis, Kızılcahamam ve Haymanada 2 Jeotermal tesis, Çamlıdere ve Yenikentte çıkan jeotermal su kaynakları ile Ankara’yı Jeotermal’in  başkenti yapacağız’’ dedi.


Etiketler: GÜDÜL İLÇESİNDE TERMAL SU KAYNAĞI BULUNDU.

Diğer GÜDÜL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir