kizilay_banner_728X090

Şehit polis memuru Aydın, Ankara’da toprağa verildi

Şehit polis memuru Aydın, Ankara’da toprağa verildi
Şırnak’ın Silopi İlçesinde teröristlerce yola döşenen mayının patlatılması sonucu şehit edilen 22 yaşındaki Şahin Polat Aydın, son yolculuğuna memleketi Ankara’nın Güdül İlçesi’ne bağlı Türk bayrakları ile donatılan Akbaş Köyü’nde ailesi ve yakınlarının gözyaşları arasında uğurlandı.11.08.2015 16:50
Şehit polis Şahin Polat Aydın’ın cenazesi, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen tören ardından cenaze aracı ile toprağa verileceği babasının oturduğu Güdül İlçesi Akbaş Köyü’ne getirildi. Ailenin 1’i kız 3 çocuğundan küçüğü olan şehit polis Aydın’ın cenazesine, kendisi gibi Şırnak’ta görev yapan 25 yıldır özel harekat polisi olan babası Süleyman Aydın, annesi Hülya, yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.

Cenazeye Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Emniyet Genel Müdürü Celaleddin Lekesiz, Ankara Emniyet Müdürü Kadri Kartal, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Mükerrem Ünlüer, eski ve yeni bakanlarla milletvekilleri Egemen Bağış, Ali Babacan, Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, CHP’li eski milletvekili İzzet Çetin, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Güdül Belediye Başkanı Havva Yıldırım ile birlikte yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk tarafından gönderilen çelenkler de cami avlusunda yer aldı. Şehit polis Şahin Polat Aydın’ın cenazesi, Türk bayrakları ile donatılan köydeki evinin önüne babası Süleyman ve annesi Hülya eşliğinde getirildi. Burada şehit polis için imam tarafından helallik istendi, dua edildi.

ANNE BAYGINLIK GEÇİRDİ

Şehit polisin tabutununı, cenaze aracı ile cami önüne götürülmek istenmesine toplananlar izin vermedi. Omuzlarda taşınan şehit polis Şahin Polat Aydın’ın tabutu Akbaş Köyü’nde minaresine dev Türk bayrağı asılan cami yanındaki Akaş Yemekhanesi önündeki Musalla taşına kondu. Bu sırada şehit polisin özel harekatçı babası Süleyman metanetini korumaya çalışırken, abisi Ömer, Matematik öğretmeni olan ve Bingöl’de görev yaptığı öğrenilen evli kız kardeşi Tuğçe, annesi Hülya ile yakınları göz yaşı döktü. Anne Hülya ise ağıtlar yaktığı şehit oğlunun acısına daha fazla dayanamayıp baygınlık geçirdi. Hülya Aydın’a cenaze için bekletilen ambulanta sağlık görevlileri tarafından müdahalede bulundu. Okunan Kuran ve dua sonrası Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz, şehit için helallik istedi. Öğle namazının ardından Cenaze, kıldırılan namaz ile birlikte yine omuzlarda taşınıp, 3 kilometre uzaklıktaki mezarlığa götürülerek torağa verildi. Bu sırada bazı vatandaşlar "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganlarıyla terör saldırılarına tepki gösterdi. Cenaze nedeniyle köyün girişine, evlere ve camiye Türk bayrakları asıldı.
Etiketler: Şehit polis memuru Aydın - Ankara’da toprağa verildi

Diğer GÜDÜL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir