kizilay_banner_728X090

BANGLADEŞ'TE ALINAN İDAM KARARI G-20 ZİRVESİNE TAŞINMALIDIR.

BANGLADEŞ'TE ALINAN İDAM KARARI G-20 ZİRVESİNE  TAŞINMALIDIR.
MEMUR-SEN ANKARA İL BAŞKANI MUSTAFA KIR BANGLADEŞ'TE ALINA İDAM KARARI G 20 ZİRVESİNİN GÜNDEMİNE TAŞINMALIDIR. DEDİ13.11.2015 20:01
15-16 Kasım tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek Dünya Liderleri G 20 Zirvesine Bangladeş ve Mısır Diktatörleri tarafından alınan siyasi idam kararları da gündeme TAŞINMALIDIR.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ev sahipliğini yapacağı, Antalya-Belek'teki G-20 Liderler Zirvesinde, küresel ekonomik sorunlardan, terörizme, IMF reformundan kalkınmaya yaklaşık 5 yıla yakın bir zamandan beri devam eden 500 bine yakın insanın katledildiği, 10 binlerce insanın yaralandığı ve sakat kaldığı, 5 Milyondan fazla dünyanın karşı karşıya olduğu mülteci krizine kadar pek çok konunun  ele alınacağı bilinmektedir.

Bilindiği üzere 3 Temmuz 2013 te Abdülfettah El Sisi tarafından gerçekleştirilen binlerce kişinin ölümü ve yaralanması ile sonuçlanan darbe ile Halkının % 52 oyuyla iş başına gelen Muhammet Mursi'nin Cumhurbaşkanlığı görevinden uzaklaştırılmasına karşı duran darbe karşıtı Mursi ve arkadaşlarının İdama ve Müebbet hapse mahkum edilmelerinden sonra şimdide Bangladeş'te diktatör Bayan Başbakan Şek Hasine Vecid'in emriyle alınan idam kararlarıyla Müslüman kıyımı sürdürülmektedir.

Bangladeş'te Hukuksuz İdamlar Durdurulmalıdır.

Kırk iki yıl önce Hindistan'ın kışkırtmasıyla Bangladeş'in Pakistan'dan ayrılması için verilen Bangladeş bağımsızlık savaşında Bangladeş'in Pakistan'dan ayrılması fikrine karşı durdukları ve İslami temelli ‘Birleşik Pakistan’ fikrini savundukları için Bangladeş hükümeti tarafından Cemati İslami Genel Sekreteri Abdülkadir Molla Aralık 2013'te idam edilmiştir. 90 yaşında olduğu halde Cemat-i İslami Lideri Prof. Dr. Gulam Azam 2010 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış ve 23 ekim 2014 yılında tutuklu bulunduğu cezaevinde hayatını kaybetmiştir. Nisan 2015'te Cemat-i İslami Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Kamaruzaman'ında yine savaş suçlusu olarak idamı gerçekleştirilmiştir. Cemaat-i İslami Genel Sekreteri Ali Hasan M. Mücahit'in İdamı An Meselesidir

Şimdi de Bangladeş Başbakanı Şek Hasina vecid'in emriyle Bangladeş'teki tiyatral Savaş Suçları Mahkemesi'nin hukuksuz kararıyla Cemaat-i İslami’nin Genel Sekreteri Ali Hasan Muhammed Mücahit sözde mahkemelerin verdiği idam kararının bu günlerde infaz edilmesi an meselesidir.

Başta Orta Doğu olmak üzere İslam coğrafyasında kan gövdeyi götürürken, Bangladeş'te estirilen Devlet Terörü yüzünden Kukla mahkemenin uyduruk siyasi ve maksatlı kararları ile sırf kendilerine muhalif olanları susturma ve sindirme adına uygulanan kitlesel cinayetleri, keyfi tutuklamaları, yargısız infazları pervasızca uygulamaları Bangladeş'li Müslümanlar için olduğu kadar bütün Dünya Müslümanları içinde endişe verici ve onur kırıcı  bir durumdur.

Müslümanların Suskunluğu Zalimlere Cesaret Veriyor.

Cemaati İslami liderlerinin kardeş kavgasına ,Müslüman kanının dökülmesine, ümmetin parçalanmasına engel olmak için verdikleri onurlu fikri mücadeleden dolayı tam 45 yıl sonra savaş suçlusu olarak yargılanmalarına sessiz kalmak yeni idam kararlarının kapılarını aralayacaktır.

Bu hukuksuz kararlar sadece Bangladeş Müslümanlarını değil Tüm İslam ümmetini doğrudan ilgilendiren imani bir durumdur. Bu haksız,hukuksuz olaya Her platformda Müslümanların karşı durması ise Müslümanların boynunun borcudur. Aksi takdirde Müslümanların suskunluğu ümmet bilincini ortadan kaldırdığı gibi zalimlerin zulümlerini sürdürmek için cesaret vermektedir.

Zalimlerin Zulmüne Sessiz Kalmak Zulme Ortaklıktır.

Ne yazık ki ülkemizde terör belasına karşı mücadeleyi orantısız güç kullanma kabul eden, kendi insanlarına karşı yapılan şiddet olayında bile kıyameti koparan, İdamı suç sayan AB ülkeleri ve ABD 'ni ne yazık ki İslam Ülkelerinde cereyan eden darbelere ve idam kararları karşısında sessizliğini korumaları  demokrasinin değil çifte standardın göstergesidir. Şimdi 15-16 Kasım tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek G 20 Liderler Zirvesi ülkelerine, ABD'ye çifte standarttan vaz geçmelerini ifade etmek,  Bangladeş ve Mısır Diktatörleri tarafından alınan siyasi idam kararlarını durdurmaları için harekete geçirmek için  büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Dünya Müslümanlarının hamisi konumunda bulanan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' ve Başbakanımız Ahmet Davut oğlundan Bangladeş'te şu günlerde gerçekleştirilmesi an meselesi olan İdam kararının zirveye taşımalarını ve engellemek için girişimlerde bulunmalarını saygıyla arz ediyorum.

Mustafa Kır

Memur-Sen Ankara İ Başkanı


Etiketler: BANGLADEŞ'TE ALINAN İDAM KARARI G-20 ZİRVESİNE TAŞINMALIDIR.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir