kizilay_banner_728X090

Beypazarı şehitler için ayaklandı.

Beypazarı şehitler için ayaklandı.
Beypazarı ilçesinde, ülke genelinde artan terör saldırıları nedeniyle asker ve polislerin şehit edilmesi nedeniyle "teröre lanet yürüyüşü" düzenlendi. 13.08.2015 17:09
Beypazarlı gençlerin Facebook’ta başlattıkları ‘’Beypazarı şehidine sahip çıkıyor’’Yürüyüş ve mitingde buluşalım duyurusu ile Gazi Gündüzalp İş Merkezi terminal önünde toplanan CHP’li, MHP’li, Ak Partili, Saadet Partili, BBP’li gençler ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayrakları, terörü lanetleyen slogan ve tekbirler eşliğinde Hanlar Önü Meydanı'na yürüdü.

Yürüyüşe, Şırnak’ın Silopi ilçesinde polis aracına düzenlenen mayınlı saldırıda şehit olan ve Güdül Akbaş köyünde toprağa verilen Özel Harekat Polisi Şahin Polat Aydın’ın annesi Hülya, ağabeyi Ömer ve kız kardeşi Tuğçe Aydın, akrabaları ve yakınları da katıldı. Terminalden başlatılan yürüyüş Bankalar caddesinde devam etti ve Hanlar önü mevkiinde toplanılarak sloganlar atıldı. Caddelerin bayrakla donatıldığı Beypazarı’nda yürüyüşe katılanlar sadece Türk Bayrakları ile terörü lanetlediler. Dev Türk Bayraklarıda yürüyüşte yer aldı. ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ , Aponun itleri, yıldıramaz bizleri’, ‘Polise uzanan eller kırılsın’, ‘Şehidim hakkını helal et bize’ , ‘Allah’ü Ekber’ , ‘Ya Allah Bismillah Allah’ü Ekber’, ‘Vatan sana canım feda’, ‘Akan kan, bayrak bizim’ sloganları atıldı.

Meydanda toplanan vatandaşlar, şehitler anısına saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nı okudu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma çocuk kitapları yazarı, şair, emekli öğretmen Ahmet Yıldırım tarafından yapıldı. Yıldırım konuşmasında, terörü lanetleyerek, "Biz birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece Türkiye Cumhuriyetini kimse yıkamayacaktır ve yıkmaya da cesaret edemeyecektir" diyerek ‘’Şehidin siyaseti olmaz, vatanın siyaseti olmaz düşüncesi ile siz gençlerin düzenlediği anma yürüyüşü konuşmasında sizlere sunmak istediğim bir dileğimizle başlamak istiyorum. Allahı’m bizlere birliği, beraberliği, vatan ve bayrak sevgisini vurguladığımız, böyle toplantıları bu günkü gibi hüzünlü, kederli, acılı değilde, sevinçle, mutlulukla, zafer coşkuları ile yapmayı nasip eyle yarabbi. Bundan böyle çözüm safsatası tamamen ortadan kalkacak ve her zaman teröriste teröristin hak ettiği biçimde davranılacak. Bu bölücü hainleri, bölücü kalleşleri biz tükürüğümüzle boğarız. Biz tarihimizde neler yapmışız ne terör örgütlerini bitirmişiz PKK ne ki. İngiliz muhiplerini Türk milleti bitirdi, asalayı Türk milleti bitirdi, Yeterki bu gün siz gençlerin örneklediği gibi beraber olalım ki şehitlerimizin kanı yerde kalmasın. O şehitler ki bizim için anadan yardan serden geçtiler. Onların destanını ezberden okumak yetmez.Onlarki bir elinde silah, bir elinde kur’an, geldi diyorlar bak şehitlik sıran, babam bile olsa karşımda duran, önce vatan, önce vatan, sonra vatan, sonra vatan diyerek şehit oldular’’ sözü üzerine Şehit Polis Şahin Polat Aydın’ın annesi de duygulanarak’’ Benim oğlumda önce vatan diyerek şehit oldu, önce vatan sonra vatan diyerek’’ feryat etti. Yakınları şehit polis annesi Hülya Aydın’ı teskin ettiler.

Yıldırım konuşmasının devamında ‘’Şehitlerimizin kanı yerde kalmasın. Ve kalmaması için birlik ve beraberlik içinde yapılması gereken neyse o yapılmalıdır diyoruz’’ dedi.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, burada yaptığı konuşmada, ‘’ Biz millet olarak Çanakkale'de 250 bin şehit vermiş bir ırkın, 250 bin şehidin torunlarıyız. Allah'ın izniyle hepimiz de bu yolda şehit olur, bu memleketi, bu milleti en güzel hale getiririz düşüncesindeyim. Vatanın, bayrağın asla siyasetini olmadığı, olmayacağı bilincinde ve şuurundayım, şu anda burada bunun isbatında olduğunuza da sonuna kadar inanıyorum" diyerek Necip Fazıl’ın ‘’Mehmedim sevinin başlar yüksekte, ölsekte sevinin eve dönsekte. Sanma bu tekerlek kalır tümsekte, Yarın elbet bizim elbet bizimdir. Gün doğmuş, gün batmış ebet bizimdir’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından ilçede imamlık yapan Muzaffer Hoca tarafından yapılan duanın ardından miting sona erdi. Vatandaşlar yine Bankalar caddesinden yürüyerek Terminal alanında dağıldılar. Şehit Polisin annesi terminal alanından konvoyla Güdül ilçesine uğurlandı.


Etiketler: Beypazarı şehitler için ayaklandı.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir