kizilay_banner_728X090

ESDER: ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI VE KASKO BİRLEŞTİRİLMELİ

ESDER: ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI VE KASKO BİRLEŞTİRİLMELİ
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, trafik sigortası ile kaskonun birleştirilmesi yönünde açıklamalarda bulundu.13.01.2016 17:24
Başkan Çelikus, “Zorunlu trafik sigortası fiyatlarının Kasko fiyatlarından farkı kalmamıştır. Yeni bir anlayış getirilerek bu sigortaları tek bir poliçede birleştirip, fiyat açısından avantajlı hale getirilirse hem esnaf hem vatandaş kazanır, hem de sigorta şirketlerinin yararına olur' dedi.

Trafik Sigortası Esnafın Kanayan Yarası

Başkan Çelikus, “Zorunlu Trafik Sigortası primlerine yılbaşından önce yaklaşık yüzde 245 ve yüzde 300 oranında artış yapılmıştı. Yılbaşından sonra açıklanan yüzde 20 ek zam hem vatandaşı hem de esnafımızı zor durumda bırakmıştır. Bu durum sadece taksici, minibüsçü, otobüsçü ve kamyoncu esnafımızı değil özel aracı olan her vatandaşı aynı şekilde mağdur etmiştir. Fahiş artışlar özellikle ticari araç sahibi esnafımızın kanayan yarasıdır. Bunun çözümü için iki sigortanın birleşimi çözüm olabilir. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet Şimşek’in bu alternatifi değerlendirip çözüme ulaştıracağını umuyoruz.” Dedi.

ESDER Genel Başkanı Çelikus, “Ülkemizde Ekim 2015 sonu itibari ile 19 milyon 793 bin araç var. Bunların 4 milyon 977 bini Kasko, 14 milyon 515 bin tanesi de zorunlu sigorta yaptırmıştır. İnsanlar iki sigortayı aynı anda yaptıramıyor. Eğer iki poliçe birleşirse, uygun fiyattan geniş kapsamlı sigorta yaptırılan araç sayısı da artar. Araç satıldığında ise sigortasıyla birlikte devir olur. Böylelikle vatandaşımız, esnaflarımız rahat bir nefes almış olur' diye konuştu.


Etiketler: ESDER: ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI VE KASKO BİRLEŞTİRİLMELİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir