kizilay_banner_728X090

ESDER'DEN SULTANAHMET’TEKİ PATLAMAYA TEPKİ!

ESDER'DEN SULTANAHMET’TEKİ PATLAMAYA TEPKİ!
ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus,''Kaos ortamına sokulmak istenen ülkemizi sahiplenerek omuz omuza, terörle ve teröre destek verenlerle mücadele etmeliyiz'' dedi13.01.2016 17:54
İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda yapılan bombalı saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyleyen ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, 'Terörün bir kez daha canımızı yaktığı, birçok vatan evladını katlettiği bugün de birlik ve beraberliğimizi korumamız gerekiyor. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere verilecek en güzel cevap birbirimize daha sıkı sarılmaktır. Kaos ortamına sokulmak istenen ülkemizi sahiplenerek omuz omuza, terörle ve teröre destek verenlerle mücadele etmeliyiz."

"Birlik ve Beraberliğimizi Bozamazlar"

Başkan Çelikus, milletimizin omuz omuza vererek üstesinden gelemeyeceği hiçbir durum olmadığını belirterek, "Birbirimizi ötekileştirmeden, ayrıştırıcı söylemlerden kaçınarak terörle topyekün mücadele etmeliyiz. Ateş çemberinde olan ülkemizin konumunu koruması gerekiyor. Vatanımızı Suriye'de yaşandığı gibi bir karışıklığa itmeye çalışıyorlar. Bu durumdan hepimiz zarar görürüz. Her görüşten vatandaşımızın el birliğiyle teröre karşı durması gerekmektedir. Bazı çevrelerin ülkemizin gelişiminden rahatsız olduğu ortadadır. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen şer odakların el ele verdiği bu zamanda milletimize düşen görev bir arada kalma iradesidir. Bu ülke hepimizin, el ele gönül gönüle vermeliyiz. Gündemimiz ne olursa olsun savaş değil barış olmalıdır" dedi.

Başkan Çelikus, "Gerçekleşen patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet; ailelerine başsağlığı diliyor, yaralılara geçmiş olsun diyoruz. Milletimizin başı sağ olsun, Rabbim bu acıyı bir daha yaşatmasın." dedi.


Etiketler: ESDER'DEN SULTANAHMET’TEKİ PATLAMAYA TEPKİ!

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir