kizilay_banner_728X090

Kanadı kırık uçamayan Yırtıcı kuş kerkenez yavrusu tedavi ediliyor.

Kanadı kırık uçamayan Yırtıcı kuş kerkenez yavrusu tedavi ediliyor.
Bir vatandaş tarafından bulunan kanadı kırık yırtıcı kuş kerkenez yavrusu tedavisi yapıldıktan sonra Milli Park görevlileri tarafından doğaya salıverilecek.05.08.2015 18:04
Ankara’nın tarihi turistik ilçesi Beypazarı Çantırlı Mahallesi Derbent mevkiinde yerde yürürken yakalanan kanadı kırık olduğu için uçamayan Yırtıcı kuş Atmaca türlerinden Kerkenez yavrusu bir vatandaş tarafından yakalanarak çuval içinde Beypazarı Orman İşletme Müdürlüğüne teslim edildi. Orman İşletme Müdürlüğü Milli Parklar 9 ncu Bölge Müdürlüğü Beypazarı Şefliği yetkililerini arayarak kerkenez yavrusunu yetkililere teslim etti.

Kanadı kırık olduğu için uçamayan yırtıcı kuş kerkenez yavrusunun veterinere bakımının yaptırılarak sağlığına kavuştuktan sonra doğaya salıverileceği açıklandı.

Milli Parklar Beypazarı Şefliği görevlisi Mehmet Duran;’’İlçenin Çantırlı köyü Derbent mevkiinde yerde yürürken yakalanan kanadı kırık olduğu için uçamadığı görülen Kerkenez yavrusunu teslim aldık. Yavrunun kanadı kırık uçamıyor. Veterinere tedavisi yaptırılacak iyileştikten sonra doğaya salıverilecek. Duyarlı vatandaşlara teşekkür ederiz’’ dedi.

Yırtıcı kuş kerkenez yavrusu tedavi edilmek üzere veterinere götürüldü. Tedavisi yapıldıktan sonra uçabilecek duruma geldiğinde Milli Park görevlilerinde doğaya salıverilecek.


Etiketler: Kanadı kırık uçamayan Yırtıcı kuş kerkenez yavrusu tedavi ediliyor.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir