kizilay_banner_728X090

Onur Yaman Diyarbakır'da şehit oldu.

Onur Yaman Diyarbakır'da şehit oldu.
Nöbet kulesinde talihsiz kaza ile şehit olan Onur Yaman Toprağa verildi.11.06.2017 18:41
MEMLEKETİ BEYPAZARI'NDA GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ

Diyarbakı 7'nci Kolordu Karagah Destek Grup Karagah Bölük Komutanlığı 2 nolu kulede, dün saat 20.40'da aynı kulubede nöbet tutan bir askerin elinde bulunan G-3 piyade tüfeğiyle 'doldur boşalt' yaptığı sırada silahın ateş alması sonucu başından vurularak şehit olduğu belirtilen ulaştırma er 27 yaşındaki Onur Yaman için Diyarbakır Merkez Yenişehir İlçesi General Galip Deniz Kışlası'nda tören düzenlendi. Törenin ardından şehit er Yaman'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, Memleketi Ankara'nın Beypazarı İlçesi'ne gönderildi. Şehit ulaştırma er Onur Yaman'ın şehadet haberi, Beypazarı'nın Ayvaşık Mahallesi'nde oturan ailesine saat 02.00 sıralarında verildi. Acı haberi alan baba Muhammet Yaman ve ailesi gözyaşı döktü.

Şehit er Yaman için memleketi Beypazarı'ndaki Fatih Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine, şehit babası Muhammet Yaman, şehidin ablası Dilek Değer, ablasının kayınpederi olan CHP Diyarbakır eski İl Başkanı ve eski milletvekili Mesut Değer, Ak Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Nevzat Ceylan, CHP Milletvekili Haluk Koç, Yılmaz Ateşve CHP milletvekilleri, Ankara Valisi Ercan Topaca, Beypazarı Kaymakamı Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Tuncay Kaplan, ailesi, yakınları ve çok sayıda kişi katıldı.

İKİ ŞEHİT BABASI YANYANA SAF TUTTU

Evin tek oğlu olan şehit er Onur Yaman'ın bekar olduğu, sivil hayatta muhasebe bürosunda çalıştığı, birliğinde bölük komutanının şoförlüğünü ve korumasını yaptığı, terhisine 6 ay kaldığı öğrenildi. Dudaş Köyü nüfusuna kayıtlı şehit ulaştırma er Onur Yaman'ın Fatih Camisi'ndeki cenaze namazında, Beypazarı'nda dün toprağa verilen şehit Uzman Çavuş Sefa Tiftik'in babası Alaattin Tiftik ile bugün toprağa verilen şehit Onur Yaman'ın babası Muhammet Yaman yan yana saf tuttu. Şehit er Onur Yaman'ın cenazesi, ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Beypazarı Şehitliği'nde toprağa verildi. Beypazarı, bir gün arayla ikinci şehidini toprağa vermiş oldu. Beypazarı 2 günde 2 acıyı birden yaşadı.


Etiketler: Onur Yaman Diyarbakır'da şehit oldu.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir