kizilay_banner_728X090

Şırnak Şehidi Sefa Tiftik'i 10 Bin Kişi Son Yolculuğuna Uğurladı

Şırnak Şehidi Sefa Tiftik'i 10 Bin Kişi Son Yolculuğuna Uğurladı
Şırnak'ta üs bölgesine düzenlenen saldırıda şehit olan Sefa Tiftik, memleketi Beypazarı'nda gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin tabutu, insan selinde elden ele taşındı.10.06.2017 18:15
Şırnak'ta konuşlu Milli Jandarma Tabur Komutanlığı üs bölgesine PKK'lı teröristler tarafından dün düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan 28 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Sefa Tiftik, memleketi Ankara Beypazarı'nda gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Tiftik'in Türk bayrağına sarıla tabutu Hamzalar Mahallesi'ndeki dedesi Hasan Hüseyin Tiftik'in evinin önüne getirilerek burada okunan duaların ardından helallik alındı. Daha sonra şehidin cenazesi Beypazarı Fatih Camisine getirildi.

ANNE OĞLUNUN TABUTUNA KAPANARAK GÖZYAŞI DÖKTÜ

Beypazarı Fatih Camisinde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazında şehit Sefa Tiftik'in babası Alaattin Tiftik, annesi Fikriye, 72 yaşındaki anneannesi Feride Kaya ve kendisi gibi bekar olan ve memuriyet için atama bekleyen ablası Betül Tiftik ile aile yakınları gözyaşlarına boğuldu. Annesi Fikriye Tiftik oğlunun tabutuna kapanarak gözyaşı döktü.

Şehit Uzman Çavuş Sefa Tiftik için düzenlenen törene Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Ankara Valisi Ercan Topaca, Vali Yardımcıları, Ankara İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Artar, Ak Parti Ankara milletvekilleri Nevzat Ceylan ve Murat Alparaslan, Emrullah İşler, Murat Emir, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, Beypazarı Kaymakamı Kadir Ekinci, Ayaş Kaymakamı Ahmet Başbaydar, Belediye Başkanı Tuncay Kaplan, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, siyasi parti lçe başkanları, yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

İNSAN SELİNDE ELLER ÜZERİNDE TAŞINDI

Cenaze namazının ardandan törene katılan yaklaşık 10 bin Beypazarlı, şehidin tabutunu tören kıtasına vermeden yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Beypazarı Şehitliği'ne tekbirler ve sloganlarla götürdü. Şehit Uzman Çavuş Sefa Tiftik, şehitlikte toprağa verildi.

10 GÜN ÖNCE İZİNDEN DÖNMÜŞ

Şehit Uzman Çavuş Sefa Tiftik'in 3 yıldır Şırnak'ta görev yaptığı ve kısa süre önce ailesini ziyaret ettiği belirtildi. Yakınları iznini babasının besicilik yaptığı Dudaş Köyü'nde geçiren şehit Uzman Çavuş Sefa Tiftik'in 10 gün önce izin bitiminde Şırnak'taki birliğine döndüğünü söyledi.


Etiketler: Şırnak Şehidi Sefa Tiftik'i 10 Bin Kişi Son Yolculuğuna Uğurladı

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir