kizilay_banner_728X090

Tayyip Erdoğan’ın Beypazarlı yaşlı amcası kim?

Tayyip Erdoğan’ın Beypazarlı yaşlı amcası kim?
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Beypazarlı yaşlı amca diyorki diye bir çok yerde dile getirdiği Beypazarlı yaşlı amca kim? 07.03.2015 16:54

Beypazarı'nda yaşlı amca diyor ki, 'bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur dengi olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah Kerim' diyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın örneklediği ve bir çok yerde dile getirdiği, bu vesileyle de Beypazarı adının bir çok haberde yer alması ile Beypazarı adının öne çıkmasına vesile olduğu sözün sahibi yaşlı amcayı herkes merak ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en son olarak Büyük Anadolu Otel'de Türk Metal Sendikası Kadın İşçiler 20. Büyük Kurultayı'na katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti: "Benim üzerinde hassasiyetle üzerinde durduğum mesele, Türkiye'nin en büyük avantajının genç dinamik ve üretken nüfusunun olduğunu söylüyoruz ama nüfus giderek yaşlanıyor. Eskiden 3-5-10 çocuklu aile varken bugün 3 çocuğu nadiren görüyorsunuz. Bu durum ülkemizin geleceği için ciddi sorun. Şunu unutmayalım güçlü ülkeler güçlü ailelerle kuruludur. Güçlü ailenin teminatı kadınlar kurultayıdır. Ailelerde çocuk sayısının azalmasının çeşitli sebepleri var. En büyük sebeplerinden birinin de çalışan kadının çocuk istememesinden kaynaklandığını biliyoruz. Sizlerden rica ediyorum bu konuda lütfen hassas olalım. Batıda artık yaşlı bir nüfus var, biz eğer şu andaki gibi gidersek biz de batının akıbetine doğru gidiyoruz. Çocuk her işin bereketidir ve çocuk rızkıyla gelir. Çocuk evin neşesidir, geleceğinin teminatıdır. Ben katıldığım nikah törenlerinde 3 çocuk tavsiyesinde bulunduğumda bazıları bunu dalgaya alıyor. Sizlerin, kendinizin ve ailenizin bekası meselesidir. Olay paraysa ülkemizde zenginlerin alilerine bakın ya bir ya iki çocuğu vardır. Bu, başka mesele. Beypazarı'ndan bir ses var, yaşlı amca şunu söylüyor, 'Cumhurbaşkanıma söyleyin bir olur garip olur, iki rakip olur, üç olur denge olur, dört olur bereket olur, gerisi Allah Kerim' diyor. Çalışan kadınların çocuklarına bakabilmeleri için ne lazımsa yapıldı, yapılacak yapılıyor. Çocuklarımızın eğitimi, sağlık hizmetleri konusunda diğer hizmetler konusunda hiçbir endişeniz olmasın. Türkiye, standartlarını yükselterek devam ediyor. Hiçbir çocuğun hayata dezavantajlı başlaması söz konusu değildir. Buradaki tüm Hanım kardeşlerimin bu hususta hassasiyet sahibi olduğunu düşünüyorum."
Etiketler: Tayyip Erdoğan’ın Beypazarlı yaşlı amcası kim?

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir