kizilay_banner_728X090

TÜRKIYE'NIN EN BÜYÜK ÇEVRE HAREKETI 6 YAŞINDA

TÜRKIYE'NIN EN BÜYÜK ÇEVRE HAREKETI 6 YAŞINDA
Keçiören Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında 6 yıldır kesintisiz sürdürdüğü Çevre Çiçekleri Projesi giderek büyüdü ve bugün 70.000 çevre çiçeği ile "gönüllü çevre ordusu"na dönüştü.01.04.2015 19:43
Her yıl yaklaşık 12.000 5. sınıf öğrencisinin katılımıyla büyüyen çevre çiçekleri projesi düzenlediği birbirinden renkli etkinliklerle hem çevre bilincini aşılıyor hem de çevre ile ilgili bir eğitim seferberliği başlatıyor. Keçiören'de eğitim veren tüm okullardaki 5. sınıf öğrencilerinin katılımıyla oluşan çevre çiçekleri, aldıkları çevre ve geri dönüşüm konulu eğitim ve pekiştirici tiyatro gösteri sonrası çevre müfettişi ünvanını kazanıyorlar.

Çevre Müfettişi Kartı alan öğrenciler aynı zamanda Deniz Dünyası’na ücretsiz giriş hakkı da kazanıyor. Çocuklara ayrıca Çevre Müfettişi El Kitabı, eğitim seti, tohum hediye edilerek çevre ile ilgili eğitici bilgiler veriliyor ve uygulamalı olarak görmelerine de fırsat tanınıyor.

5 Haziran Dünya Çevre Gününü de renkli etkinliklerle kutlayan Çevre Çiçekleri istikrarlı ve kararlı bir şekilde yayılmaya devam ederken, düzenlediği birbirinden renkli yarışmalarla da çevre sevgisini rekabete dönüştürüyor. Afiş, fotoğraf, resim ve hikaye gibi farklı kategorilerde yapılan yarışmalarla çocukların çevre bilincini tatlı bir rekabete dönüştürmelerine aracılık ediyor.

Başkan Ak, "Onlar Türkiye'nin örnek çocukları"

2009 yılında ilk Keçiören'de başlayan ve giderek yayılan Çevre Çiçekleri Projesini kesintisiz uygulayan tek  Belediye ünvanını taşıyan Keçiören Belediyesi, projeyi devam ettirmek konusunda kararlı... Başkan Mustafa Ak Çevre Çiçekleri projesinin hem sosyal sorumluluk olduğunu hem de geleceğe yatırım yapıldığını belirterek şunları söyledi; "2009 yılında  4. sınıflarda başlattığımız ve bugün 5. sınıflarla devam ettiğimiz “Çevre Çiçekleri” Projesinde sayımız artık 70.000'in üzerinde... Biz birer çiçek olan çocukların yaşadığı yere saygı duyan, onu güzelleştiren, koruyan ve titizlik ve özenle hassasiyet gösteren bireyler olmasından mutluyuz. Bugün gururla ifade ediyorum çevre çiçeklerini katılan çocuklarımız Türkiye’nin örnek çocuklarıdır.Biz çevrenin gerçek sahipleri olan çocuklarımızın çevre emanetini bilinçle taşıyacağına, bu bilinci ilerde kendi çocuklarına aşılayacağına yürekten inanıyoruz."
Etiketler: TÜRKIYE'NIN EN BÜYÜK ÇEVRE HAREKETI 6 YAŞINDA

Diğer KEÇİÖREN haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir