kizilay_banner_728X090

Beypazarı’nda çekilen Baba mirası komedi dram filmi 8 Nisan’da Türkiye Sinemalarında.

Beypazarı’nda çekilen Baba mirası komedi dram filmi 8 Nisan’da Türkiye Sinemalarında.
Dizi ve sinema filmlerine ev sahipliği yapmaya devam eden Ankara’nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı’nda çekimleri tamamlanan Komedi Dram Sinema Filminin Galası 29 Martta Beypazarı Mustafa Cankara Kültür Merkezi’nde yapıldı. 29.03.2016 19:51
23 Ağustos 2015 tarihinde Beypazarı ilçe merkezi ve Uruş mahallesinde çekimleri ne başlanan ve tamamlanan, 8 Nisan’da Türkiye sinemalarında gösterime girecek 98 dakikalık Komedi Dram içerikli Baba mirası adlı sinema filminin galası filmde oynayan tüm sanatçıların katılımı ile Beypazarı Mustafa Cankara Kültür Merkezinde yapıldı.

Halkın ve davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği gala gecesinde sinemalarda gösterime girecek filmin tamamı geceye katılanlara perdeden seyir ettirildi. Filmin seyredilmesinden sonra sanatçılar sinema sahnesine çıkarak izleyicilerin beğenisini ve eleştrileri dinlediler.

Çekilen filmin tamamının ilk defa gösterildiği salonda Gala gecesine katılan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ve Beypazarı Kaymakamı Suat Seyitoğlu da sahnede birer konuşma yaparak tüm sanatçıları Beypazarı görüntüleri ile birlikte Beypazarı ve Ankara Kültürünün filmin içinde konu olarak yer almasından dolayı mutlu olduklarını belirterek sanatçıları tek tek  tebrik ettiler.

Senaryosu ve Proje sahibi Furat Emir tarafından yapılan, Sefa Özçelik’in yönettiği Sine Line Film yapım şirketi tarafından çekilen sinema filmi Baba mirası Özen Film olarak 8 Nisanda tüm Türkiye’de ki sinemalarda gösterime girecek.

Filmde pop müzik sanatçıları, bestekar ve söz yazarı, Türkiye güzeli ve kaninat güzeli 2 ncisi gibi ünlü sanatçılardan, onlarca filmde baş rol oynayan Mehmet Emin Eren, Yakup Yavni, Bestekar Mansur Ark, Ses Sanatçılarından Latif Doğan, Hüseyin Kağıt, Veli Erdem Karakülah, İbocan, Mustafa Can, ‘1994 Türkiye Güzeli ve kainat güzeli 2 ncisi, kurtlar vadisi dizisinde metenin sevgilisi rolü, Eyvah babam filminin baş rol oyuncusu Nesrin İşçi’, Ümit Taşkın, Ayten Öztürk, Furat Emir, Selçuk Şimşek,Yakup Alar, Belkıs Akçil gibi sanatçılar rol alıyor.

Tamamı Beypazarı İlçe Merkezi ve Uruş beldesinde çekilen sinema filminde Beypazarı’nda ikamet eden bazı vatandaşlarda rol aldı. Tamamen Ankara, Beypazarı ve Uruş beldesi kültürünü ve yaşam tarzını yansıtan Dram ve komedi iç içe olan Baba Mirası sinema filminin müzik, ses, renklendirme, filmin çekimi gibi tüm teknik çalışmaları Ankara firmaları tarafından yapıldığı belirtilerek Ankara’nın İstanbul Yeşilçama rakib olduğu mesajı verildi.

Proje sahibi ve senaryo yazarı Furat Emir, ‘’Aslen Erzurumluyum, Babam Beypazarı Uruş beldesinde 22 yıl öğretmenlik yapmış. Bende Uruş’da doğdum. İlk ve orta okulu Uruş’ta okudum. Lise 2 ye kadar Beypazarı’nda okudum. Babam 1998 yılında vefat etti. Mezarı Uruş’ta. Uruş’un bir caddesine babamın adı Enis Fırat caddesi koymuşlar. Ben buralıyım. Babam öldükten sonra Uruş’tan ayrılarak Ankara’ya göç ettik ve eğitimimi Ankara’da tamamladım. Bu yüzden bu filmi Beypazarı’nda çektik. Beypazarı’nın film çekimleri için doğal bir plato olmasıda bu filmin burada çekilme sebeplerinden biri. Filmin adı ‘Baba mirası. 98 dakikalık Angara Komedisi sinema filmi. Tanınmış sanatçıların rol aldığı güçlü bir ekiple çekimleri 20 günde Beypazarı ilçesinde tamamladık. Her şey planladığımız şekilde gitti. Planlanan şekilde bitti. Renklendirmesi 3-5 günde tamamlandı. Fragman kesimi ekim sonuna bitirildi. Bayram sonrası Kurgu (15-20 gün sürdü) Müzik Eray Kıhtır’a ait. Ses tasarımı tamamlandıktan sonra Sosyal medyada reklam çalışmalarını başlattık. 31 Mart tarihinde de Beypazarı ilçesinde galasını yaptık. Beypazarı Mustafa Cankara Kültür Merkezinde özel davetlilere yönelik düzenlediğimiz gala gecesindeki katılımdan oldukça memnun olduk. Filmde rol alan tüm sanatçılar ile filmin son haline gelmesinde emeği olan tüm teknik ekip tam kadro gala gecesine katıldık. Angara Gomedisi olan filmimiz Özen Film olarak 8 Nisan’da Türkiye sinemalarında gösterime girecek’’ dedi.

Furat Emir Sinema Filminin konusu hakkında da; ‘’Annelerini küçük yaşta kaybetmiş 3 kardeş, babalarının maddi durumları nedeniyle yetiştirme yurdunda büyümüşler. Biri turizmci, biri Dermatolok, diğeri müzisyen olan kardeşler babalarının vefatıyla köye gelirler. Babalarının vasiyeti üzerine mirası alabilmek için köyde bir ay kalmaya karar verirler. Mirası hak etmek için köyde köy hayatı yaşayarak, geçimlerini köyden sağlamak ve köylü olmak zorundadırlar. Köy yaşamı 3 kardeş için sürpriz olaylara gebedir. Komedi içinde verilen dramla film içinde aile bağlarının önemi, yetiştiği yurtların öğrencilere kattığı kültür ve bilgi deneyimleri ve geçmiş nesillerdeki unutulan köy adetlerinin, gelenek ve göreneklerin gelecek nesillere aktarımını sağlanmaktadır. Komedi ve dram iç içedir’’ açıklamasında bulundu.

Sinema sanatçısı Şero Ağa lakablı Mehmet Emin Eren ise; Ben bir çok projede, filmde baş rol oynadım. Ama bu proje beni çok heyecanlandırdı. Bu projenin senaryosundan çok mutlu oldum. Böyle bir projede olmaktan çok büyük kıvanç duyuyorum. Zaten sevgili kardeşim Fuat Emir’lede bir göreve girdik. Artık ölünceye kadar Türk Sinemasına büyük eserler katacağımıza inanıyorum. Bakan göze, duyan kulağa en iyisini yapmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Bütün ülkemize iyi seyirler diliyorum’’ dedi.
Etiketler: Beypazarı’nda çekilen Baba mirası komedi dram filmi 8 Nisan’da Türkiye Sinemalarında.

Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir