kizilay_banner_728X090

Kültür Merkezinde Tasavvuf Konseri

Kültür Merkezinde Tasavvuf Konseri
Mustafa Cankara Kültür ve Kongre Merkezi'nde Şef Şentürk Deveci yönetiminde tasavvuf müziğinin en sevilen eserleri seslendirildi.14.04.2016 21:59
Beypazarı Belediye Başkanılığı Mustafa Cankara Kültür ve Kongre Merkezinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından Tasavvuf müziği konseri icra edildi.

Mustafa Cankara Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen tasavvuf konserine çok sayıda vatandaş katıldı. Şef Şentürk Deveci yönetiminde tasavvuf müziğinin en sevilen eserlerini seslendiren koro beğeni topladı. Koro, ilahiler seslendirdi.

Konsere Belediye Başkan Yardımcısı Ali Işık, İlçe Müftüsü Abdulmuttalip Peşe, Belediye Kültür Müdürü Zafer Poyraz ile çok sayıda vatandaş izledi. 

Konserin sonunda, Müftü Abdulmuttalip Peşe, koro şefi Şentürk Deveci'ye çiçek verdi.

Peşe, yaptığı konuşmada, Atatürk Parkı içinde bir haftadır devam eden, Yatılı Bölge Kız Hafızlık Kuran Kursu yararına düzenlenen kermese gösterilen ilgi için ilçe halkına teşekkür etti.

Kutlu Doğum Haftasını dolu dolu kutlamaya çalıştıklarını belirten Peşe, "Müftülük tarafından tertiplenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, mevlit programları, konferanslar, gül dikimi ve 20 Nisan günü Beypazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin yapacağı etkinlikle son bulacak." dedi.
Etiketler: Kültür Merkezinde Tasavvuf Konseri

Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir