kizilay_banner_728X090

Miguel Poveda İş Sanat’ta!

Miguel Poveda İş Sanat’ta!
Flamenko’nun Yıldızı Miguel Poveda 26 Şubat’ta Türkiye’de ilk kez İş Sanat’ta!17.02.2016 17:37
15 yaşında İspanya’da Flamenko kulüplerinde şarkı söyleyerek başladığı müzik kariyerine bugüne kadar sayısız ödül sığdıran ve dünya çapında üne kavuşan Flamenko’nun Yakışıklı Prensi Miguel Poveda 26 Şubat’ta Türkiye’de ilk kez İş Sanat’ta.

İki kez "En İyi Flamenko Albüm" kategorisinde Latin Grammy'e aday gösterilen Miguel Poveda, dokunaklı sesi ve tutkulu ritmi ile sevenlerine unutulmaz bir Flamenko akşamı yaşatmak için İstanbul’a geliyor.

26 Şubat 2016, Cuma – 20:30 - İş Sanat

Miguel Poveda Hakkında

Barcelona’da doğup büyüyen Miguel Poveda 15 yaşında Flamenko Kulüplerinde kız kardeşine eşlik ederek şarkı söylemeye başladı.
 
Etkileyici sesi, güçlü yorumuyla 1993 yılında katıldığı Festival "Nacional del Cante de las Minas" yarışmasında büyük ödül ve Minera ödülünün de içinde olduğu dört ödülle profesyonel müzik hayatına başarılı bir giriş yapan sanatçı, bu dönemde Bigas Lunas’ın ‘La Teta y la Luna’ filminde de rol alarak oyunculuğa adım attı.

Miguel Poveda ilk solo albümü ‘Viento del Este’nin ardından Madrid, Sevilla ve Paris’te katıldığı önemli festivallerde sergilediği etkileyici performanslar ile müziğini daha geniş kitlelerle paylaşma şansı yakaladı.
 
Solo çalışmalarının yanı sıra bugüne kadar Enrique Morente, Carmen Linares, Paco de Lucia, Eva Yerbabuena, Tomatito gibi Flamenko devleriyle de çok sayıda müzikal işbirliği gerçekleştiren sanatçı Lincoln Center, the Wiener Koncerthaus, Carnegie Hall gibi dünyanın saygın bir çok konser salonunda sergilediği performanslarla göz doldurdu.
 
Ünlü yönetmen Pedro Almodovar’ın Kırık Kucaklaşmalar (Broken Embraces) soundtrack’in de sesiyle yer alan Poveda kariyerinde altın ve platin plak ödülü kazanan 11 albüme de imza attı.
 
İki kez "En İyi Flamenko Albüm" kategorisinde Latin Grammy'e aday gösterilen ve şu ana kadar 2007 Ulusal Müzik Ödülü, Jerez Flamenko Ödülü, Katalonya 2011 Ulusal Kültür Ödülü'nün de aralarında bulunduğu çok sayıda ödülle onurlandırılan Flamenko müziğin tutkulu sesi Miguel Poveda Flamenko ruhunu yaşatacak etkileyici performansıyla Türkiye’de ilk kez 26 Şubat’ta İş Sanat’ta sevenlerine unutulmaz bir akşam yaşatmaya hazırlanıyor.


Etiketler: Miguel Poveda İş Sanat’ta!

Diğer KÜLTÜR SANAT haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir