kizilay_banner_728X090

3. KANDO Off-Road Oyunları

3. KANDO Off-Road Oyunları
26 Eylül, 14:00 - 27 Eylül, 18:00 tarihleri arasında Nallıhan'da yapılacak 3. Kando off-road yarışları için müracaatlar başladı.22.09.2015 22:32
Bu sene üçüncüsünü düzenleyeceğimiz etkinlikte içeriği genişlettik. Dört farklı renk etkinliğimizi zenginleştirecek. 

1. Off-Road etabı. 
Bu etapta 4X4 ler yarışacaklar. Rota geçen senelerde yaptığımız ile aynı. Sadece engelleri biraz daha kolaylaştırdık. Daha akıcı ve kırımsız bir parkur olacak. 

2. Motocross etabı. 
Cross motorların katılacağı ve görsel olarak göz dolduracak bir etap hazırlıyoruz. Etap, 4X4 lerin geçeceği rota üzerinde olacak. 

3. Dağ bisikleti etabı.
Zemine uygun özellikteki bisikletlerin katılacağı etap, diğer iki rota ile aynı alanda bulunuyor. 

4. Fotoğraf yarışması.
Tüm etkinliği kapsayan bir yarışma olacak. Katılacaklar üç farklı yarışmadan çektikleri kareler ile fotoğraf yarışmasında bulunabilecekler. 

Off-Road Yarışması için : Kaplan İsmail Dursun (Pangea Off-Road) 0532 478 17 04

Motocross Yarışması için : Ahmet Çobanoğlu (BEYMOT - Beypazarı Motosiklet Gurubu) 0541 497 11 00

Dağ bisikleti yarışması için : Reşat Erten (Beypazarı Bisiklet Topluluğu) 0544 728 85 85

Fotoğraf yarışması için : İlker Şahin (FSK - Fotoğraf Sanatı Kurumu) 0535 510 26 67 ile irtibat kurulabilir.

Kuş cennetinde bulunan ‘’Nallıhan Tanıtım Levhası’’ na ( 40°06’18.K 31°35’49.D) geldiğinizde KANDO tabelaları ile yönlendirileceksiniz.

Bulunduğunuz noktadan 0.7 km (yediyüz metre) Nallıhan yönünde gidip sola döndüğünüzde sadece 4X4 lerin geçebileceği ve 3.5 km uzunluğunda olan bir rota üzerinden kamp alanına ulaşabilirsiniz.

Otomobiller ise Nallıhan yönünde 3.3 km. gidip sola dönecekler ve bir stabilize yola girecekler. 4.7 km ilerledikten sonra kamp alanına ulaşacaklar.

Her iki yol üzerinde KANDO tabelaları ile yönlendirme yapacağız. Pazar günü saat 10.00 da Nallıhan Tanıtım Levhası önünde hazır olanlar bir arkadaşımız tarafından etkinlik alanına getirileceklerdir.

KAMP İÇİN

Yazlık malzemeler yeterli olur. Etkinlik tarihinde hava açık ve 26 – 11 derecelerde görünüyor.

Bölgede içilebilir su kaynağı yok. Yanınızda yeterli su bulundurmanız gerekir.

Yaz bitti ama sinek – böcek mevsimi bitmedi. Gerekli önlemleri alın.

Kamp eğlenceli olur ancak bir gün sonra yarışmalar yapacağımız için gece çok geç saate kalmadan sessizlik sağlanırsa uygun olur.

YARIŞMALARI İZLEYECEKLER

Yarışmanın yapılacağı vadi yaklaşık olarak 3 km uzunluğunda ve konsept gereği yarışı görebilmek için tüm izleyiciler bu alanı yarışan araçlar ile yürümek durumundalar. Bu durum dikkate alınarak yanlarında yeterli yiyecek ve içecek bulundurmalarını öneriyoruz.

OFF-ROAD

4X4 ve low vites özelliği olan tüm araçlar katılabilir. Girecek araçlarda yangın söndürücü, kürek ve çekme halatı bulundurmak zorunludur.

Yarışma; yardımlaşma, teknik donanımları kullanabilme ve pratik çözümler bulabilmek üzerine yapılacaktır. Derecelendirmelerde yine bu kriterler dikkate alınacaktır. Ve araçlar engeller üzerine kurulan tüm kapıları geçeceklerdir. Kalan araçlara diğer araç sahipleri ve seyirciler yardım edebilecekler.

MOTOCROSS

Geniş ve bol engelli bir alanda yapılacak. Bu alan off-road yarışının yapılacağı rota üzerinde olacak. Bu durumda izleyiciler yer değiştirmeden hem off-road’u hem de motocross’u izleyebilecekler.

DAĞ BİSİKLETİ

Uzun ve engelli bir parkurun sonunda off-road ve motocross yarışmalarının yapıldığı vadiye girerek finish görecekler. Mukavemete dayalı bir rotayı vadi içinde sonlandıracaklar.

FOTOĞRAF YARIŞMASI

Etkinliği en iyi anlatan fotoğraflar seçilip derecelendirilecekler. İsteyen herkesin katılabileceği yarışmanın sonuçları bir hafta sonra sitemizden açıklanacak.

Daha detaylı bilgileri etkinlik günü yapacağımız brifingler ile paylaşacağız.

Ayrıca:

Off-road için: Kaplan İsmail Dursun 0532 478 17 04

Motocross için: Ahmet Çobanoğlu 0541 497 11 00

Dağ bisikleti için: Reşat Erten 0544 728 85 85

Fotoğraf için: İlker Şahin 0535 510 26 67

İle irtibat kurularak bilgi alınabilir.

Doğa ve sporsever tüm arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Muazzam bir görselliğe sahip KANDO da buluşmak ümidiyle..


Etiketler: 3. KANDO Off-Road Oyunları

Diğer NALLIHAN haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir