kizilay_banner_728X090

Beypazarı Devlet Hastanesi "Anne Dostu Hastane" Unvanını Aldı

Beypazarı Devlet Hastanesi "Anne Dostu Hastane" Unvanını Aldı
Beypazarı Devlet Hastanesi, Ankara'ya 2. "Anne Dostu Hastane" unvanını kazandırdı.20.04.2016 14:56
Beypazarı Devlet Hastanesi salonunda düzenlenen sertifika töreninde konuşan Ankara 3. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Halil İbrahim Yakut, "Anne Dostu" sertifikasının önemli bir sertifika olduğunu belirterek, "Bu sertifika verilen hastane sayısı Beypazarı Devlet Hastanesiyle 7 oldu. Bu çok önemli. Ankara'da ise bu unvanı alan 2. hastane oldu." dedi.

Bu sertifikanın verilmesinde en önemli unsurların verilen hizmetler olduğunu anlatan Yakut, "Tabi burada önemli olan güvenli ortamlarda, mahremiyet, hijyen ve konforu anne adaylarına en güzel şekilde sunmak. Ayrıca, anne adaylarını normal doğuma özendirmek ve bunun içinde yapılması gereken ortamların sağlanması ve eğitimlerin verilmesidir'' dedi.

Beypazarı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Kudret Çelik ise hastanelerinin Türkiye'de "Anne Dostu" unvanına kavuşan hastaneler arasına girdiğini ve bunun mutluluğu yaşadıklarını belirtti.

"Anne Dostu Hastane" sertifikası, Halk Sağlığı ve Kadın Üreme Sağlığı Daire Başkanı Sema Sanıoğlu tarafından Başhekim Kudret Çelik'e teslim edildi.


Etiketler: Beypazarı Devlet Hastanesi "Anne Dostu Hastane" Unvanını Aldı

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir