kizilay_banner_728X090

Beypazarı Devlet Hastanesinde MR Servisi Açıldı

Beypazarı Devlet Hastanesinde MR Servisi Açıldı
Beypazarı Devlet Hastanesi MR Ünitesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.18.04.2016 23:48
Beypazarı‘nda vatandaşların olmadığından dolayı Ankara’ya gitmelerini gerektiren, MR cihazı için Beypazarı Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İlçe Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU, Belediye Başkanı Tuncer KAPLAN, Ankara Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Halil İbrahim YAKUT, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Kudret Çelik, İlçe Müftüsü Abdülmuttalip PEŞE ve hastane personelinin katıldığı törende kurban kesilerek dualar edildi.

Törenle hizmete giren MR Ünitesi Beypazarı'nda önemli bir ihtiyaca cevap verecek.

Devlet Hastanesinin önemli ihtiyaçlarından biri olan MR daha önce Beypazarı’nda olmadığı için hastalar Ankara’ya yönlendiriliyordu. Hastane bünyesinde hizmete giren MR servisi ile Beypazarı yeni bir hizmete daha kavuşmuş oldu.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan yeni hizmete açılan MR Servisinin Beypazarı'mıza hayırlı olması temennisinde bulunurken, ilçemize yapılan hizmetleri gerçekleştirmek için yoğun mesailer harcıyoruz, İnşallah çalışmalarımız meyvasını vererek ilçemize yapılan hizmetler artarak devam edecek, vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacına cevap verecek MR servisinin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Hastanenin toplantı salonunda devam eden programda Başhekim Kudret Çelik konumu gereği Bölge Hastanesi gibi hizmet veren Beypazarı Devlet Hastanesi’nde bir önemli eksiği daha gidermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Hastanemizde bu cihazın bulunmamasından dolayı vatandaşlarımız Ankara’ya giderek diğer hastanelerde sıra bekliyor, tetkik sonucunu da hemen alamıyorlardı. Dolayısı ile maddi kaybın yanı sıra uzun süre de zaman kaybı yaşıyorlardı. Hastanemizin MR ünitesinin kurulmasıyla bölgemizin bu konudaki mağduriyetinin giderilmesinde emeği geçen Genel Sekreterimize , Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Beypazarı Devlet Hastanesi’nde MR çektirecek vatandaşlar artık sonuçlarını kısa sürede alabilecekler.


Etiketler: Beypazarı Devlet Hastanesinde MR Servisi Açıldı

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir