kizilay_banner_728X090

ESDER: HALKIN SAĞLIĞIYLA OYNAYANLAR CEZALANDIRILMALI

ESDER: HALKIN SAĞLIĞIYLA OYNAYANLAR CEZALANDIRILMALI
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının taklit ve tağşiş ürünler hakkındaki açıklamasını değerlendirdi.08.01.2016 16:27
Başkan Çelikus, “Bakanlığımız tağşiş edilen ürünleri kamuoyuna sundu. Tespit edilen 57 parti üründe daha fazla kar etmek adına vatandaşın sağlığını hiçe sayan firmalar kapatılacak. ESDER olarak uygulamayı memnuniyetle karşılıyoruz. Toplum içindeki çürük elmaların ayıklanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Takipçisi Olacağız

Taklit ve tağşiş yapıldığı netleşen ürünlerin başlıcaları et, süt ürünleri ile içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen takviye edici gıda, bitkisel yağ, alkolsüz içecek, bitkisel çay, baharat, çikolata ve kahve gibi yoğun olarak kullandığımız ürünler olduğunu belirten Başkan, “Biz Bakanlığımızın denetimleri artırarak devam ettirmesi yönünde destek vereceğiz. Halkın sağlığıyla oynayanlar elbet hesabını vermelidir.” Diye ekledi.

Başkan Çelikus, “Laboratuvar analizleri sonucunda sağlığı tehlikeye düşürebilecek şekilde içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen ürünler, masrafları sorumlusuna ait olmak üzere piyasadan toplatılacak ve ürünlerin mülkiyeti kamuya geçirilecek. Ayrıca söz konusu ürünleri üreten veya piyasaya arz edenler hakkında uygulanacak yasal süreçlerin de takipçisi olacağız” dedi.

Başkan, “Köftede kanatlı eti, sakatat ve soya, dana sucukta tükürük bezi tespit edildiği açıklanıyor. Bu nasıl bir vicdandır. Halkın sağlığıyla oynayanlar cezasını maddi manevi çekmelidir. Denetim ve uygulamaların artarak devam edeceğini umuyoruz.” Dedi.


Etiketler: ESDER: HALKIN SAĞLIĞIYLA OYNAYANLAR CEZALANDIRILMALI

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir