kizilay_banner_728X090

Beypazarı Maden Suyu kurucusu İşadamı Cemil Ercan vefat etti.

Beypazarı Maden Suyu kurucusu İşadamı Cemil Ercan vefat etti.
Maden Suyu sektöründe lider olan Beypazarı Maden Suyu işletmesinin kurucusu hayırsever işadamı Cemil Ercan tedavi gördüğü hastanede vefat etti.30.03.2016 20:32
Türkiye pazarında en büyük Pazar payına sahip olan, yurt dışı ülkelerine gerçekleştirdiği ihracatlar ile de marka değerini kanıtlayan, 2010- 2011-2012– 2014 ve 2015 AB kalite ödülleri ve 2012-2013-2014-2015 Dünya kalite ödüllerine layık görülen, 17 ülkeye maden suyu ihraç eden ve Türkiye’nin önemli markalarından olan Beypazarı Maden suyunun kurucusu Cemil Ercan vefat etti.

Oğlu Niyazi Ercan tarafından heykeli yaptırılarak fabrikanın önüne sağlığında iken heykeli dikilen 89 yaşındaki İş Adamı Cemil Ercan Beypazarı Fatih Camiinde kılınan cenaze namazından sonra Beypazarı mezarlığında toprağa verilecek.

1927 Gaziantep doğumlu Cemil Ercan 1957 senesinde Beypazarı Maden Suyu işletmesini kurarak kalitesinden ödün vermeden firmayı bu günlere getirmiş, kurulduğundan bu yana el değiştirmeden aynı nesil tarafından yönetilen bir firma olmasına özen göstermiş, felç geçirdikten ve tekerlekli sandalyeye bağımlı olduktan sonra oğlu Niyazi Ercan’ı şirketin başına getirerek firmanın büyümesinde oğluna destek olmuş, bu gün oğlu ve torunu tarafından yönetilen şirketin marka olmasında büyük emeği olmuş bir işadamıydı.

Cemil Ercan’ın bu günlere getirdiği ve felç geçirmesi ile oğlu Cemil Ercan’a devrettiği Beypazarı Maden suyu 65.000 m2 lik kapalı bir alanda kurulu olan bir tesis. Tam otomasyon sistemle çalışılan Simonazzi, Sidel ve KHS markalarından oluşan 7 adet dolum hattı ile saatte 300 bin şişe dolum kapasitesi ile marka olan, ISO 9001:2008, ISO 22000:2005 , ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 ve BRC FOOD belgeleri ile hizmet veren , Türkiye’de ki en modern ve en büyük maden suyu firması

İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Marmara bölgelerinde bulunan bölge müdürlükleri ve Türkiye genelinde ki 300’ü aşkın bayi aracılığı ile Tüm Türkiye’ye ürünlerini dağıtan, Türkiye pazarında üretim kapasitesi ve satış rakamları ile kendi alanında lider olan firma, 2000 senesinden bu yana da yurt dışından gelen siparişleri de karşılamaya başlamış ve şu anda 17 ülkeye ihracat yapmaktadır.

1957 yılından bu yana aynı kaynaktan şışelenen Beypazarı Maden Suyu’nun limon, elma, vişne, çilek, nar, C vitaminli limon ve mandalina aromalı maden suları şirketin yenilikçi anlayışının temsilcisi olan ürünler. Uzun bir Ar-Ge çalışması sonrasında maden suyunun kalitesi ve mineral değerleri ile oynamadan %100 doğal aroma ile eşsiz tatlar elde edilmiş ve tüketicilerin beğenisine sunulmuş.

İçerisindeki mineral değerleri yönünden zengin olan Beypazarı Maden Suyu kalitesi ile tüketicilerin beğenisini kazanmış.

Ölümüne kadar rahatsızlığında bile tekerlekli sandalyesi ile tesise giden ve işin başından ayrılmayan iş adamı Cemil Ercan firmanın adım adım büyümesinde işin başından hiç ayrılmamış. Rahatsızlandıktan sonra bile şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olan oğlu Niyazi Ercan’ın hep yanında durarak ona yol göstermiş, şirketin bu günlere gelmesinde ölümüne kadar oğlunu ve şirketini hiç yalnız bırakmayarak destek olan örnek bir iş adamı olarak tarihe geçecek

Beypazarı Maden Suyu İşletme Müdürü Niyazi Ercan, Maden Suyu işletmesini kuran ve adına okul yaptıran, birçok hayır kurumlarına yardımlarını esirgemeyen, iş adamı ve babası Cemil Ercan'ın (93), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini belirtti.

Annesinin ve babasının hayır işleriyle oldukça ilgilendiklerini ve bu anlamda da yardımlarını esirgemediklerini ifade eder Ercan, "Anne ve babamın adını taşıyan Hatice-Cemil Ercan Sosyal Bilimler Lisesi yaptırdık. Babam hayır işlerinden hiç kaçmazdı. Babamın talimatıyla yaptırdığımız okulda bu gün 400 öğrenci eğitim öğretim görüyor" dedi.

Cemil Ercan için yaptırdığı 24 derslikli Hatice-Cemil Ercan Sosyal Bilimler Lisesi önünde, ardından da kurucusu olduğu Beypazarı Maden Suyu işletmesi önünde düzenlenecek törenden sonra Fatih Camiinde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Beypazarı Şehir Mezarlığındaki aile kabristanlığında yarın toprağa verilecek.
Etiketler: Beypazarı Maden Suyu kurucusu İşadamı Cemil Ercan vefat etti.

Diğer ŞİRKETLER haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir