kizilay_banner_728X090

Ahmet Hamdi ÇAMLI'dan basın açıklaması

Ahmet Hamdi ÇAMLI'dan basın açıklaması
Kocaeli CHP Milletvekili Haydar Akar’ın Talihsiz Beyanı ile İlgili, Basın Açıklaması12.01.2016 17:41
Kocaeli CHP Milletvekili Haydar Akar’ın genel kurul çalışmaları sırasında şahsıma sarf ettiği benim de bilahare tutanaklardan fark ettiğim, “Sen şoförlüğünü yapmaya devam et. Anlamazsın bu işlerden!” söylemi üzerine açıklama yapmak durumu ortaya çıkmıştır.

Konuşmasında derin devlet yapılanmasının 1950’den sonra uygulanan bir yöntem olduğunu belirten Sayın Akar, bu ifadesiyle, 1950’lerdeki iktidar değişikliğinden sonra, esasen milletin desteğini kaybeden CHP iktidarının zaten diktatörce kullanmaya alışkın olduğu gücü, kendi kurguladığı kurumlarla, iktidarı derinden sürdürme gayretini de izah etmiş oluyor.

Siyasi tarihimizdeki derin izleri hiç sorgulamadan faturayı merhamet anlayışını kendisine ilke edinmiş ve o doğrultuda, bütün gücüyle kardeşliği pekiştirici gayretler sarf eden 13 yıllık AK PARTİ iktidarını sorumlu tutması ve itham etmesi üzerine, kendisini CHP tarihine bakmaya davet ettim.

Bunun üzerine şahsıma dönerek; “ Sen şoförlüğünü yapmaya devam et. Anlamazsın bu işlerden.” dedi!

Tabi Sn. Akar’ın tarih ve siyaset konusundaki kifayetsizliği güncel meselelerde de kendisini göstermiş oldu.

Yakın geçmişte, bir kısım medya organlarında şahsım hakkındaki hilafı hakikat çıkan ve çeşitli vesilelerle düzelttiğim   (asılsız haberlerde olduğu gibi, onurlu bir meslek olan şoförlük değil de ticaretle uğraşan birisi olduğum ve siyasette de mahalle teşkilatlarından beri her kademe görev yaptığımı, şu an itibari ile de aziz Milletimizin tensipleriyle TBMM’nde Milletin vekili görevinde olduğum yönündeki düzeltmelerim vaki iken, ) haberleri kendisine mesnet kabul etmiş olması, kılavuz seçmenin önemine vurgu yapan meşhur atasözünü hatırıma getirdi.

Ama bu arada şunu da öğrenmiş olduk ki; Sn. Akar, baskıcı, sınıfçı, kendine göre elitçi bildiğimiz klasik CHP zihniyetinin sarih bir numunesi…

İfadeleri ile şoförlük mesleğini gayet hakir görmektedir, Sn. Haydar Akar.

Anlaşılıyor ki Sn. Akar’ın beyin kodlarında şoför esnafı; siyasete, ülkesine, genel konulara, tarihe vs. dair bir şeyden anlamayan, bir fikri olamayacak, düşünceden yoksun, sadece direksiyon sallamakla sınırlı bir canlıdır!

Sn. Haydar Akar’ın şoförlerle ilgili bu yaklaşımı gayet iç acıtıcı ve onur kırıcı bir durumdur.

Sn. Haydar Akar, seçim vakti OY’unu almak için kapısını çaldığı şoför esnafının kapısına bir daha nasıl gidecektir?

Kocaeli milletvekili olan Sn. Akar, seçim bölgesi olan Karatepe’de, Derbent’te şoför kardeşlerin yüzüne nasıl bakacak? İzmit’te, Başiskele’de, Bekirpaşa’da, Gebze’de, Gölcük’te velhasıl bütün Kocaeli ve ülkemizde her gün iç içe yaşadığımız ve hayatı her alanda paylaştığımız nakliye işi yapan, otobüs kullanan, minibüs kullanan, taksi kullanan, vatanı ve milleti için son derece duyarlı ve çok önemli öngörüleri olan şoförlerimizin yüzüne nasıl bakacaktır?

Milletin vekilliği gibi konumda olan bir insanın, milletin her kesimine karşı gösterdiği refleksler eşit olmalı ve zihin dünyasında sınıf farklılıklarına asla hayat hakkı tanımamalıdır.

Biz, Sn. Akar’ın içinde bulunduğu bu zihni durumu, aynı zihniyetteki politikacılardan hatırlıyoruz. Ve maalesef hiç ders almamış Sn. Akar…

Kurulduğu günden bu güne sürekli halkın desteğini kaybeden bu zihniyetin derhal halkımızın bütün kesimleriyle barışmasını ve hem hal olmasını şiddetle tavsiye ediyor ülkemizin geleceği açısından da çok önemli görüyorum

12.01.2016

Saygılarımla

Ahmet Hamdi ÇAMLI


Etiketler: Ahmet Hamdi ÇAMLI'dan basın açıklaması

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir