kizilay_banner_728X090

CHP BEYPAZARINDA KOLTUK HIRSI

CHP BEYPAZARINDA KOLTUK HIRSI
2012 YILINDA SEÇİLEN GENÇ İLÇE BAŞKANI ALİ UYSAL’IN KOLTUĞUNU KORUMAK İÇİN YAPTIĞI İDDİA EDİLEN İLGİNÇ AYAK OYUNLARI CHP TABANINI RAHATSIZ EDİYOR.19.11.2015 20:39
Beypazarı CHP İlçe Başkanlığı Olağan 10 ncu kongre sürecine girerken Beypazarı, CHP İlçe Başkanı Ali Uysal ile ilgili bazı iddialarla çalkalanıyor.

Bazı CHP üyeleri ellerindeki belgelerle Ali Uysal’ı AKP ile işbirliği yapmakla suçluyor.

İşte suçlamalarla ilgili iddialardan bazıları…

CHP 1 Kasım Genel seçimlerinde Ak Parti aktif üyelerinin, CHP’nin resmi sandık görevlisi yapılması ve bu şahısların Sandık başında CHP’yi temsilen görev yapması.

Ali Uysal CHP ilçe başkanı olduktan sonra 30 mart 2014 yerel seçimlerinde CHP  broşürlerinin AK Parti Beypazarı Belediye Başkan adayınının yönlendirmesi ile Ak Partiyi destekleyen matbaa tarafından  bastırılması.

1999 ve 2004 seçimlerinde Beypazarı Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş’ın 2014 CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak kendi ilçesinden Melih Gökçek’den daha az oy alması. CHP-Ak Parti  işbirliği olarak partililerde rahatsızlık uyandırdı.

Bu işbirliğinin sonucu Beypazarı’nda seçim kazanamayan Ak Parti ilk defa 2014 seçimlerinde seçim kazandı. Daha önce Ak Partiye karşı MHP’nin Belediye Başkan adayını destekleyen CHP tabanı 2014 seçimlerinde oyları ilk defa kendi partisi CHP’de toplayınca Ak Partinin ilk defa ilçede yerel seçimi kazanması, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın kendi ilçesinde Melih Gökçek’den daha az oy alması ve oy oranında da büyük fark olması AKP-CHP işbirliğini kanıtlar nitelikte.

Yaşanan hadiselerin CHP-AKP İşbirliğini açık ve net bir şekilde ortaya koyduğunu iddia eden CHP tabanı bu konuda ilçe Başkanı Ali Uysal’ı suçlarken, Ali UYSAL hakkında onlarca iddia ilçe gündemine oturdu.

CHP İlçe Başkanı Ali Uysal koltuğunu korumak amacı ile parti tüzüğünü hiçe saydığı, kendi yandaşları ile birlikte yıllardır CHP’li li olan üyeleri partiden ihraç ettiği,  partide etkin görev yapan kendine muhalif gördüğü isimleri partiye yaklaştırmama, yapılan seçimlerde sandık görevlisi yapmama, parti faaliyetlerine çağırmama, yerel seçimlerde üst sıralarda yer alan belediye meclis adayı isimlerini çizerek delege yapmaması ve neredeyse 18 yaşını geçmiş tüm akrabalarını, karı koca yandaşlarını, 125 kişilik delege listesine yazarak  CHP’yi aile partisi haline getirdiği, hanedanlık gibi davrandığı iddiası  CHP nin kendi içinde kazanın kaynamasına neden oldu.

22 kasım 2015 tarihinde yapılacak ilçe olağan kongresinde ilçe başkanlığına aday olacağı öğrenilen parti üyesi Halil ÖNCÜL ün adaylığını engellemek için gizlice karar alarak parti asil üyeliğini askıya aldığı ve ihraç için kongre sürecinin bitmesini beklediği ve kongrede aday olmasını engelleme çabasında olduğunun duyulması parti içindeki sıkıntıyı iyice artırdı.

CHP İlçe Başkanı Ali Uysal hakkında yayılan söylentilerle ilgili suçladığı bazı partili üyelerle tartıştığı, hatta işyerine çağırarak darp ettiği, mahkeme sürecinde de ceza alması, CHP ilçede neler oluyor sorularını akıllara getiriyor.

lçe başkanı Ali Uysal ile ilgili onlarca iddia ilçe gündemini meşgul etmeye devam ediyor.


Etiketler: CHP BEYPAZARINDA KOLTUK HIRSI

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir