kizilay_banner_728X090

CHP İlçe Başkanlığı’na aday olan ekibin ihracı için savunma istendi.

CHP İlçe Başkanlığı’na aday olan ekibin ihracı için savunma istendi.
22 Kasım 2015 tarihinde yapılan CHP Beypazarı İlçe Başkanlığı 10 ncu olağan kongrede mevcut yönetime karşı liste oluşturan ekip CHP Ankara İl Başkanlığı’nın açtığı soruşturma üzerine ihraç ile karşı karşıya kaldılar.07.03.2016 22:18
Teröre lanet mitingine katılmak ihraç sebebi sayıldı savunma istendi.

CHP İlçe Başkanlığına ve yönetimine aday olması engellendiği iddia edilen rakip gruptan 8 kişi hakkında istenen savunmada en dikkat çeken konu Şırnak’ın Silopi İlçesinde teröristlerce yola döşenen mayının patlatılması sonucu şehit edilen 22 yaşındaki Güdül ilçesinden Özel Harekat Polisi Şahin Polat Aydın'ın ailesi ve yakınlarının da katıldığı Beypazarı ilçesinde düzenlenen Teröre lanet mitingine katılmaları ihraç sebebi sayıldı.

Bu konuda açıklama yapan Halil Öncül, ‘’CHP nin 6 ilkesinden devletçilik, milliyetçilik ve halkçılık ilkelerine yürekten bağlıyız. Nasılki CHP Genel Merkezi ve Milletvekilleri ve bizlerin Gezi eylemlerine destek vermesi bu ilkelerin amacı ise bizde Beypazarı ilçesinde devlet adına terörle mücadele eden şehit polislerin adına düzenlenen, halkın büyük katılımının olduğu Teröre lanet mitingine katılmaktan geri duramazdık. Aynı grup 2 yıl önce ‘her yer Taksim, her yer direniş’ eylemini yapan gruptur. Teröre lanet mitingine katılmak CHP Genel Merkez politikalarına ters değildir. Genel Başkanımızın açıklamaları ve eylemleri ile bire bir örtüşmektedir. Teröre lanet mitingine katılan sadece 8 kişi değil CHP üyesi 50-60 kişi katılmıştır. Sadece 8 kişiye ihraç talebinin olması düşündürücüdür. Bu mitingden birkaç gün sonra gerçekleşen Beypazarı olayları ile bu mitingin ve bizlerin ilgisi yoktur. Mevcut yönetim kendilerine rakip gördüğü bizleri partiden atmak için Beypazarı olayları ile Teröre lanet mitingi arasında bir bağlantı kurmaya çalışmaktadır. Bu konu ile ilgili emniyet tarafından da, Cumhuriyet Savcılığı tarafından da hakkımızda açılan bir soruşturma yoktur. Bu anlayışı esefle kınıyoruz. Bu politikalarda ısrarcı olurlarsa CHP’deki bir çok üye bizimle birlikte partiden istifa edeceklerdir. Genel Merkezimizi bu konuda göreve çağırıyoruz’’ dedi.

İhraç amacıyla istenilen savunma sonrasında CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından ihraç edilmedikleri ancak kınama cezası aldıkları, kınama cezası nedeniyle de ileride yapılacak kongrede aday olmalarının da engellendiği belirtildi.

CHP'de Beypazarı'nda istifaların olacağı ancak ihraç edilmek istenilen grubun istifaları durdurmaya çalışdığı öğrenildi.


Etiketler: CHP İlçe Başkanlığı’na aday ekip ihraç sürecinde

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir