kizilay_banner_728X090

İbrahim Demir'in Ak Partiden ihraç yolu gözüktü

İbrahim Demir'in Ak Partiden ihraç yolu gözüktü
Eski Beypazarı Belediye Başkanlarından ve Ak Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi İbrahim Demir Ak Partiden ihraç edilmesi için disiplin kuruluna sevk edildi.06.03.2016 22:55
Ak Parti Ankara İl Başkanlığı eski Beypazarı Belediye Başkanlarından ve Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Beypazarı Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Demir'i partiden kesin ihraç istemiyle il disiplin kuruluna gönderdi.

İbrahim Demir'in il Disiplin kuruluna verilme sebebinin mevcut Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ile yaşadığı sıkıntılar olduğu belirtiliyor.

Ak Parti kurulduğu günden bu güne Beypazarı ilçesinde yerel seçimi kazanamamış, 2009 yılında başlatılan birleşme ve barış hareketi sonrasında 2014 seçimlerinde Ak Partide bir tek muhalif grubun olmaması ve ortak hareket edilmesi ile birlikte İbrahim Demir'in desteğiyle ilçede Ak Parti yerel seçimi kazanarak Tuncer Kaplan'ın Belediye Başkanı olmasında İbrahim Demir önemli bir rol oynamıştı.

3 dönem Beypazarı Belediye Başkanlığı yapan ve 1 dönem Ak Partiden, 1 dönemde Demokrat Partiden aday olarak seçim kaybeden Demir, 2014 seçimlerinde ve öncesinde 2009 yılı Ak Parti Beypazarı Belediye Başkan adayı olan Tuncer Kaplan'ın yine bu dönem hakkıdır diyerek yanında yer alıp, kendisininde Ak Partiden Belediye Meclis listesinde yer alarak Tuncer Kaplan'a destek vermesi ile Beypazarı'nda seçim Ak Partinin zaferi olarak 9 meclis üyesinin çıkmasına sebep olmuştu.

Kaplan Belediye Başkanı seçildikten sonra İbrahim Demir'i yakınında istemediği için ilk aylardan itibaren Demir ve Kaplan arasında uzun süren bir kırgınlığın olduğu tüm ilçe halkı tarafından bilinmekte. Demir'in Beypazarı Belediyesinde alınan bazı meclis kararlarına muhalefet ettiği bu sebepten Kaplan'ın rahatsızlık duyduğu da söyleniyor.

İbrahim Demir; ''Benim en büyük sermayem dürüstlüğümdür. 15 yıl Belediye Başkanlığı yaptım arkamda en küçük bir leke yoktur. Beni dönemin milletvekillerinden Sezai Pekuslu da ANAP'dan ihraç etmek istedi, Ak Parti kurucu başkanlarından Hasan Hüseyin Karakaya da partiden attırmak istedi ama başaramadılar. Şimdi de Tuncer Kaplan attırmak istiyor. Savunmamızı Ankara İl Başkanlığı Disiplin kuruluna teslim ettik. Bakacağız ve göreceğiz. Siyaset uzun soluklu bir işdir. Bekle gör politikasını severim'' dedi.
Etiketler: İbrahim Demir'in Ak Partiden ihraç yolu gözüktü

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir